SonTakip

App Store’da kullanıcıları mutlu edecek karar!

App Store’da kullanıcıları mutlu edecek karar!

Apple’ın WWDC 2019 etkinliği 3-7 Haziran tarihleri arasında Amerika’da düzenlenecek. Bu gelişmelerin öncesinde Apple, App Store‘da kullanıcıları mutlu edecek bir güncellemede bulundu. Özellikle sık sık Wi-Fi erişimi bulmakta sorun yaşıyorsanız bu güncelleme sizi de sevindirecek!

Google, Apple ve WhatsApp tek yumruk oldu!

App Store hücresel veri indirme sınırı yükseltildi!

Apple aldığı kararla birlikte App Store üzerinden hücresel veri indirme sınırını 150 MB’dan 200 MB sınırına yükseltti. Temelde küçük bir değişiklik gibi gözükse de, bu güncellemenin daha büyük oyun ve uygulama indirmeniz noktasında rahatlık yaratacağını söyleyebiliriz. Özellikle sık sık Wi-Fi erişimi bulmakta zorlanan ve mobil veri konusunda sorun yaşamayan kişiler için oldukça önemli bir gelişme olacağını söyleyebiliriz.

Bazı kişiler için sınır hala yeterli gözükmeyebilir, ancak Apple’ın bu sınırı uygulamasının önemli nedenleri bulunuyor. Şirketin temel amacı dikkatinizden kaçabilecek durumlarda, hücresel veri üzerinden büyük kullanımlar yapmanızı engellemek ve yüklü fatura ile karşılaşmamanızı sağlamak.

Bununla birlikte sorun doğuran kısımlardan birisi ise bu duruma karşı bir ayarın bulunmaması. Hareket halinde bulunduğunuz dönemde veya mobil veri sınırınızın bulunmadığı durumlarda da 200 MB üstü indirmeler için bir Wi-Fi ağına bağlanmak zorundasınız. Bu açıdan baktığımızda Google Play Store üzerinde böyle bir sorun bulunmadığını söyleyebiliriz.

Siz bu sınırlama hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce sınırın kaldırılması gerekli mi?

https://shiftdelete.net/app-store-rahatlatacak-karar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası