SonTakip

App Store için geliştirici ve kullanıcı dostu güncelleme!

Apple, App Store için gerçekleştirdiği güncelleme ile artık uygulamalar hakkında daha fazla fikir sahibi olunmasını sağlıyor.

App Store için geliştirici ve kullanıcı dostu güncelleme!

App Store üzerinden geliştiriciler uygulama tanıtımı yaparken bildiğiniz üzere kısıtlı olanaklara sahip. Neyse ki Apple sonunda hem geliştiricilerin hem de kullanıcıların iPhone, iPad, Apple TV ve Apple Watch uygulamaları hakkında daha fazla fikir edinebileceği bir güncelleme yapmış durumda.

App Store artık 10 ekran görüntüsüne izin veriyor!

Bundan böyle geliştiriciler uygulama tanıtım sayfalarında 10 adet ekran görüntüsü sunma olanağına sahip olacak. Hatta dört cihazı da destekleyen bir uygulaması olanlar için bu sayı toplamda 40 adede kadar çıkabilecek. Daha önce bu sayısının cihaz başına 5 olduğunu ve toplamda 20 adede çıkılabildiğini de hatırlatalım.

Sayının iki katına çıkmasıyla birlikte geliştiriciler uygulamalarının anahtar özelliklerini göstermek için daha fazla alana sahip olacak. Ek olarak, 30 saniyelik video ön izlemelerine de hala izin veriliyor. 30 saniyelik videoların sayısı veya süresi konusunda ise bir değişiklik yok ancak gelecekte bu konuya da el atılabilir.

Apple, geliştiricileri ilk 3 görüntünün kullanımı konusunda da uyarmış durumda. Şirket, uygulama galerisindeki bu 3 görüntünün uygulamanın özünü yansıttığı konusunun altını çiziyor. Video kullanılmadığı durumlarda arama sonuçlarında da bu görüntülerin çıktığını belirtelim.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/app-store-icin-gelistirici-ve-kullanici-dostu-guncelleme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası