Android uygulamaları önemli bir özelliğe kavuşuyor!

  • 28 Nisan 2019
  • 292 kez görüntülendi.
Android uygulamaları önemli bir özelliğe kavuşuyor!

Bu yılın ilerleyen aylarında Android Q yayınlanacak. Google yeni tam sürüm Android yayınlanmadan önce uygulamalarını da güncellemek istiyor. Bu kapsamda Android uygulamaları olan Google Takvim ve Google Fi karanlık moda kavuşuyor.

Android Q ile telefonlara yeni özellikler!

Android Q ile birlikte telefonlar bir çok yeni özelliğe kavuşacak. XDA’dan bir üye, şirketin üzerinde çalıştığı bazı uygulamaları gün yüzüne çıkardı! Detaylar haberimizde..

İki Android uygulaması daha karanlık moduna kavuşuyor!

Android uygulaması Google Fi şu an zaten sistem genelinde karanlık modu açıldığında veya pil tasarrufu modu çalıştırdığında karanlık modda açılıyordu.

Ancak artık veri kullanımınızı gösteren Fi widget özelliği de karanlığa bürünecek. Google’ın geliştirdiği ve önem verdiği Fi, ülkemizde kullanılmıyor.

Asıl önemli özellik olan ve bir çok insanın kullandığı Google Takvim uygulaması da Android Q kapsamında güncelleniyor. Yayınlanan 6.0.32.245216081 beta sürümü ile birlikte uygulamaya karanlık modu ekleniyor ve söz konusu özellik, sistem geneli karanlık mod aktif hale getirildiğinde çalışır hale geliyor.

Ayrıca Google Takvim üzerinde bulunan bir koda göre şirket, Takvim uygulamasına yeni bir görünüm modu ekleyecek. Şu an günlük, üç günlük, üç aylık, yıllık görüntüleme biçimleri bulunuyor.

Android Q ve diğer beta uygulamalar şu an sadece Pixel serisi cihazlarda denenebiliyor. Ancak yakın zamanda diğer bazı cihazlarda da beta sürecinin başlayacağı belirtiliyor. Android Q ve buna bağlı özelliklerin tam sürümünün çıkış tarihi ise cihazdan cihaza değişiklik gösterecek.

Siz ne düşünüyorsunuz? Android Q işletim sistemini beğendiniz mi? Karanlık mod özelliğini bekliyor muydunuz? Yorumlarda belirtiniz.

https://shiftdelete.net/android-uygulamalari-onemli-ozellikler-kazaniyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası