SonTakip

Android sürümlerinin kullanım oranları güncellendi!

Android sürümlerinin kullanım oranları güncellendi!

Google uzun süredir Android sürümlerine ait dağılım sayılarını güncellemiyordu. 28 Ekim tarihinden beri güncellenmeyen veriler, çeşitli spekülasyonlara da yol açmıştı. Aradan geçen ayların ardından, Google bu verileri tekrardan güncelledi. Uzun sürenin ardından güncellenen Android verileri, güncel haliyle birlikte haberimizde.

Android Q özellikleri neler? İşte tüm yenilikler

Google I/O 2019 etkinliğinde merakla beklenen soru da yanıt buldu. Android Q özellikleri resmen açıklandı. Karanlık mod ile dikkat çeken Android Q’da başka neler olacak?…

Android verileri uzun sürenin ardından güncellendi! İşte yeni liste

Google belki de bu listeyi paylaşmadan önce, güzel bir haber vermeyi bekliyordu. Bunu söylememizin nedeni ise, yayınlanan listede Android Pie‘nin kullanım oranlarının yüzde 10‘u geçmiş olması. Şimdi güncel listeye hep birlikte göz atalım.

Önceki listenin yayınlanmasının ardından Android Pie, yüzde 10‘luk bir dilimin sahibi oldu. Bununla birlikte büyüme gösteren tek sürüm Pie değil. Önceki listede yüzde 21‘lik bir paya sahip olan Oreo sürümü de, yeni listede yüzde 28 oranında bir paya sahip oldu.

Android işletim sisteminin son üç sürümü olan Pie, Oreo ve Nougat, toplam pastanın yüzde 58‘ini kapsıyor. Bu oran bir an için büyük gibi gözükse de, daha eski sürümlerin hala çok yoğun kullanım oranlarına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Toplam Android cihaz sayısının 2,5 milyar adet olduğunu düşünürsek, her bir yüzdenin 25 milyon cihaza eşit olduğunu söyleyebiliriz. Bu da bizi bir milyarın üstünde eski sürüme sahip Android cihaz olduğu bilgisine ulaştırıyor.

.related_contents_widget{float:left;width:100%}.related_contents_widget .inner{float:left;width:275px;height:233px;background:#fff}.related_contents_widget .inner a{color:#1e2020;font-size:16px;font-weight:bold;font-family:Roboto Slab,serif!important}.related_contents_widget .inner .title{display:inline-block;max-height:44px;overflow:hidden;padding:0 7px!important}Elektrikli Volkswagen ID.3 için ön siparişler başladı!Google Maps AR çıktı! İşte destekleyen telefonlar!Yeni iPhone XR Render görüntüleri ortaya çıktı!Çift çentikli amiral gemisi: Sharp Aquos R3 tanıtıldı!Tinder kullanıcı sayısı açıklandıİstanbul Bilişim’den Anneler Günü indirimi

https://shiftdelete.net/android-verileri-sonunda-guncellendi

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası