SonTakip

Android Q Face ID özelliği ile geliyor!

Android Q Face ID özelliği ile geliyor!

Geçtiğimiz günlerde tanıtım tarihi açıklanan Android Q (Android 10) ile ilgili heyecan verici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bugün ise, Android Q ile kullanıcılara Face ID benzeri bir yüz tanımlama sistemi sunulacağı gün yüzüne çıkartıldı.

Huawei P30 ailesinden ilginç detaylar!

Huawei P30 serisi ile ilgili yepyeni detaylar gelmeye devam ediyor. Bugün yaşanan gelişme ile birlikte, merakla beklenen P30 modellerinin ilgin. kod adları gün yüzüne çıkartıldı.

Android Q, Face ID özelliği ile geliyor!

Android Q güncellemesi ile beraber, Karanlık Mod başta olmak üzere birçok önemli özelliği kullanıcılara sunacak olan Google, oldukça iddialı geliyor.

Daha önceden, Android 10 güncellemesi ile ilgili bir takım detayları paylaşan XDA Developers, şimdi ise yeni Android sürümünün önemli bir özelliğini daha gün yüzüne çıkarttı.

XDA Devolopers’ın aktarmış olduğu bilgiler doğrultusunda, Android Q ile birlikte kullanıcılara Face ID benzeri bir yüz tanımlama sistemi sunulacağı belirtildi.

Sızdırılan kodlarda söz konusu bu özelliği doğrulayan XDA, bunun haricinde ise bu özelliğin sadece yüz tanımlama ile sınırlı kalmayacağını da müjdeledi.

Google Asistan, komutları kişiselleştiriyor!

Google yüz tanıma özelliğini aktif bir şekilde kullanmayı planlıyor. Bu süreçte, Google Asistan yüz eşleştirme özelliği ile daha kişisel komutlar oluşturmanızı sağlayacak!

Geliştirilen yazılım sayesinde, tıpkı Apple‘da olduğu gibi bu yüz tanımla sistemininde de satın almalarda gerçekleştirebileceğimizi belirten XDA, yeni Android güncellemesi ile birlikte kullanıcıların güvenliği daha üst seviye taşıyacaklarını da özellikle vurguladı.

Geçtiğimiz güncelerde Google Pixel 3 XL‘a yüklü olan Android 10‘un görsellerini paylaşan XDA, bu özellikten de bahsetmişti. Ancak, söz konusu bu özelliği Pixel 3 XL’ın yeterli donanımı olmamasından dolayı aktif edemediğini belirten XDA, bu sistemin 2019 amiral gemilerinde kullanılacağını belirtmişti.

Peki, siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Android 10 ile ilgili beklentilerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/android-q-face-id-ozelligi-ile-geliyor

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası