SonTakip

Android kullanıcıları için gelen yeni bildirim sesleri

Google, Android cihazlar için yeni bir özelliğin duyurusunu yaptı. Android telefonlar için ses bildirimleri olarak adlandırılan bu özellik …

Android kullanıcıları için gelen yeni bildirim sesleri

Google, Android cihazlar için yeni bir özelliğin duyurusunu yaptı. Android telefonlar için ses bildirimleri olarak adlandırılan bu özellik sayesinde bildirimler için farklı sesleri atamak mümkün olacak. Android bildirim sesleri için yapılan bu özellik, duyma güçlüğü çeken ya da çok az duyan kullanıcılara çevredeki seslerin bildirilmesini de sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, akan suyun ya da ağlayan bir bebeğin sesinden, bir köpeğin havlamasına kadar sesleri duyabilecek.

Android sesli bildirimler ile dikkat çekiyor! Sesleri duyuracak

Ses Bildirimleri adlı özellik açıldığı takdirde, Android telefonlar anlık bildirimleri, telefonun ışığı veya telefonu titreterek bazı sesler hakkında kullanıcıyı bilgilendirme yapabiliyor. Metin bildirimleri aracılığıyla Ses Bildirimleri gönderebilen Wear OS cihazları da dahil olmak üzere bu özelliği destekleyebiliyor. Yeni özellik aynı zamanda İnternete de gerek duymuyor.

Google, Ses Bildirimlerinin on farklı sesi dinleyebileceğini söylüyor :

Duman ve yangın alarmları

Sirenler

Bağırma sesleri

Bebek sesleri

Kapı zili

Vurma sesleri

Köpek havlaması

Bir cihazdan çıkan bip sesi

Su sesi

Sabit telefonun çalmasının sesi

Google’ın sunduğu bu özelik, “Ses Bildirimleri” olarak adlandırılıyor ve “Canlı Altyazı” uygulamasının yer aldığı tüm cihazlarda kullanılabiliyor.Dışarıdan gelen on farklı sesi otomatik olarak algılayan bu özellik, kullanıcıya seslerin ulaşmasını sağlıyor. Şu an için Google’ın Ses Bildirimleri özelliği bazı Android telefonlarda ve Pixel telefonlarda kullanılabiliyor. Özelliği kullanmak içinse yapılması gerekenler:

Android telefonunuzun öncelikle güncel olup olmadığını kontrol edin. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra, telefonunuzda Canlı Altyazı uygulamasına girin(desteklenen cihazlarda bulunuyor) eğer yoksa, uygulamayı Play Store’dan da indirebilirsiniz. Daha sonra Ayarlar> Ses Bildirimleri (bazı cihazlarda Duyma desteği bölümü olarak adlandırılıyor) > Ses Algılayıcılar ya da Ses Bildirimleri> yukarıda saydığımız sesleri seçin. Bunun yanında bazı sesler için kayıt yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda bildirimleri titreşim ya da ekran aydınlatması olarak almayı da seçmelisiniz.

Google, ağustos ayında Pixel Buds’a Ses Bildirimleri’ne benzer deneysel bir özellik eklemişti. Kulaklıklar, bazı dikkat uyarılarını, bebeğin ağlaması, köpeğin havlaması veya bir acil durum sirenini algıladığında kulaklığın sesini otomatik olarak azaltabiliyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası