SonTakip

Android 12 arayüzü ve özellikleri gün yüzüne çıkıyor

Google’ın popüler mobil işletim sistemi Android‘in yeni sürümü için çalışmalar devam ediyor. Android 12 arayüzü ve özellikleri için bazı bilgiler …

Android 12 arayüzü ve özellikleri gün yüzüne çıkıyor

Google’ın popüler mobil işletim sistemi Android‘in yeni sürümü için çalışmalar devam ediyor. Android 12 arayüzü ve özellikleri için bazı bilgiler gün yüzüne çıktı. Ayrıca Google’ın yeni sürümü sonbaharda, her yıl olduğu gibi, tanıtması bekleniyor.

Resmi lansman öncesinde ise beta süreci başlayacak. Google, beta sürümü için de çalışmalarına devam ediyor.

Android 12 gizlilik özellikleri ile öne çıkacak

Akıllı telefonların çoğunda kullanılan Android işletim sistemi, yeni sürümü ile gizlilik noktasına daha fazla önem verecek. Yeni sürümde kullanıcılar, kamera ve mikrofonun açık ya da kapalı olduğu direkt olarak görecek. Bu bilgi, simge şeklinde arayüzün sağ üst köşesinde yer alacak.

Aynı zamanda kamera ile mikrofon, sağ üst köşedeki simge üzerinden, pratik şekilde açılacak ve kapanacak. Simgeye dokunan kullanıcılar, kamerayla mikrofonu hangi uygulamanın kullandığını da görecek.

Android 12 gizlilik özellikleri ile birlikte arayüzde de bazı değişiklikler olacak. İlk olarak kullanıcılar daha sade simgelerle karşılaşacak. Ayrıca hızlı erişim alanındaki simge sayısı da azalacak. Arayüzün sızan görselini aşağıda görebilirsiniz.

Android’in yeni sürümü de widget’lar konusunda yenilikle gelecek. Son iletiler, cevapsız aramalar ve etkinlik durumlarını gösteren bir widget Android kullanıcılarını karşılayacak.

Öte yandan bu bilgiler henüz netlik kazanmadı. Dolayısıyla önümüzdeki haftalarda çıkacak olan beta sürümü, bu bilgilerin doğruluğunu ortaya çıkaracak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 2 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası