SonTakip

Android 11’in adı belli oldu! Gelenek bozulmadı

8 Eylül 2020 tarihinde tanıtılması beklenen Android 11’in ismi nihayet ortaya çıktı. Beta 2.5 güncellemesi ile kullanıcıların beğenisine sunulan …

Android 11’in adı belli oldu! Gelenek bozulmadı

8 Eylül 2020 tarihinde tanıtılması beklenen Android 11’in ismi nihayet ortaya çıktı. Beta 2.5 güncellemesi ile kullanıcıların beğenisine sunulan yeni sürümün nihai versiyonu iOS 14 ile yarışacak.

Android 11 ismi ile gündemde! Gelenek bozulmadı

Google’ın Android sürümlerine genellikle bir tatlı adı ile hitap etmesi birçok kullanıcı tarafından benimsendi. 2009 yılından beri devam ettirilen bu eğilim, Android’in ilk sürümleri ile başlamıştı.

3 Eylül 2019 tarihinde piyasaya sürülen Android 10, bu geleneğe uymayan bir sürüm olarak karşımıza çıkmıştı. İlk zamanlar Android Q olarak bilinen bu sürümün adı günümüzdeki hâline evrildi.

Android’in önemli mühendislerinden birisi olan Dave Burke, bir röportajında Android 11’in adını Red Velvet Cake olarak açıkladı. Burke, bu adın Google’ın çalışanları tarafından Android 11 RVC şeklinde kısaltıldığını söyledi.

Android 11 Red Velvet Cake, bünyesinde kullanıcılara henüz gösterilmeyen başka özellikleri de barındırıyor. Dave Burke, bu özelliklerin sabırla beklenmesi gerektiğini söyledi. Red Velvet Cake, dilimize “Kırmızı Kadife Pasta” veya “Kırmızı Kadife Kek” olarak çevrilebilir.

Şu anda bu ismin Google tarafından yönetilen hiçbir serviste kullanılmadığını belirtelim. Bu da demek oluyor ki bu isim her an değişebilir. Burke, önümüzdeki 40 günün Android 11 adına çok kritik olduğunu belirtti.

Android 11, kendisi için düşünülen yeni ismi ile karşımıza çıkacak gibi duruyor. Önümüzdeki günlerde bu adın kalıcı olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz. 

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası