SonTakip

Android 11 Final Beta yayınlandı; son aşama!

Bugün yayınlanan Android 11 Final Beta sürümü ile bir sürecin son ayağına gelindi. Google’ın yeni işletim sisteminin final beta sürümü Pixel 2, 3 …

  Android 11 Final Beta yayınlandı; son aşama!

  Bugün yayınlanan Android 11 Final Beta sürümü ile bir sürecin son ayağına gelindi. Google’ın yeni işletim sisteminin final beta sürümü Pixel 2, 3, 3a ve 4 için yayınlandı. Bu sürüm, kararlı Android sürümünden önceki son sürümü olacak. Android’in resmi geliştirici blogunda yayınlanan gönderi ile kararlı sürümün yakın olduğu müjdesi verildi.

  Android 11 Final Beta yayınlandı! İşte yenilikler

  Beta sürümleri geliştiricilerin uygulama ve oyunları yeni ortama hızlı entegre etmesi için yayımlanıyor. Dolayısıyla gelen yenilikler kullanıcıları değil, geliştiricileri hedef alıyor. Beta 2 ile sistem kararlılığı yerine oturtulmuştu, arayüz tasarımlarındaki yenilikler de Beta 3 ile kararlı hale getirilmiş oldu.

  Gelen en dikkat çeker yenilik; uygulamaların konum tespiti için yeni bir yöntemi kullanabilecek olması. Şuana kadarki Android sürümlerinde bir uygulama konumumuzu öğrenmek istediğinde cihazın GPS özelliğinin açılması gerekiyordu. Artık buna gerek kalmayacak, uygulamalar yalnızca kendileri için GPS’i açabilecek. Bu sayede hem gizlilik hem de pil tasarrufu üst seviyeye çıkacak.

  Diğer yenilikler, geliştiricilerin uygulamalarını daha kolay geliştirebilmesi adına yapılan bazı optimizasyon çalışmalarından ibaret. Yayınlanan yeni beta sürümünün bizleri heyecanlandıran özelliği, son beta sürümü olması. Android 11 Beta sürümünün ardından nihayet kararlı sürümle buluşacağız.

  Yeni sürümü edinebilmek için Pixel cihazınıza uygun güncelleme dosyasını Android Flash Tool aracılığıyla yüklemelisiniz. Eğer bir uygulama geliştiricisi iseniz yeniliklere ayak uydurmak için kod editörünüzü güncellemelisiniz.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası