SonTakip

AMD’den PS5 ve Xbox Series X açıklaması

Yeni nesil oyun konsolları ile ilgili dikkat çeken açıklamalar gündeme gelmeye devam ediyor. Bu defa da AMD, yeni PS5 ve Xbox Series X modelleri …

  AMD’den PS5 ve Xbox Series X açıklaması

  Yeni nesil oyun konsolları ile ilgili dikkat çeken açıklamalar gündeme gelmeye devam ediyor. Bu defa da AMD, yeni PS5 ve Xbox Series X modelleri ile ilgili merak edilen bir konuda açıklama yaptı. AMD’nin açıklamasına göre hem Sony hem de Microsoft, üretim konusunda herhangi bir sorun yaşamayacak gibi görünüyor.

  PS5 ve Xbox Series X donanımlarında üretim sorunu olmayacak

  AMD’nin yaptığı açıklamaya göre hem PlayStation 5 hem de Xbox Series X modellerinde kullanılacak olan Zen 3 işlemciler ve RDNA 2 grafik birimi üretimlerinde herhangi bir gecikme meydana gelmeyecek. Bu da bir süredir konuşulan yeni nesil konsolların üretimlerinde gecikme olacağı konusuna açıklık getirmiş oluyor.

  Kısa bir süre önce Sony, PlayStation 5 üretimini iki katına çıkarmak amacı ile donanım tedariğini artırmıştı. AMD tarafından gelen bu açıklama ile birlikte artan donanım taleplerine karşılık verilebileceği anlaşılıyor.

  Hatırlatmak gerekirse PS5 ve Xbox Series X modellerinde, AMD’nin 7 nm Zen 3 mimarisinde işlemcileri yer alacak. Grafik tarafında da yine AMD ismi olacak. Big Navi olarak da ifade edilen grafik birimleri, her iki oyun konsolunda da bulunacak.

  Intel tarafındaki gecikmeler, anlaşıldığı kadarı ile AMD tarafında aynı şekilde yansımıyor. 2020’nin sonuna kadar beklenen yeni nesil oyun konsolu taleplerine de cevap verilebilecek.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası