SonTakip

Akıllı saatler duygularınızı tespit edecek!

MIT tarafından geliştirilen bir uygulama ile akıllı saatler duygularınızı tespit edebilecek. Bu gelişme ile akıllı saatlerin gerçek anlamda daha akıllı bir hale geleceği ortada!

Akıllı saatler duygularınızı tespit edecek!

MIT (Massachusetts Institute of Technology) yeni bir çalışmaya daha imza attı. Yapılan bir çalışma ile son dönemin en önemli cihazlarından biri olan akıllı saatler duygu tespiti için kullanılabilecek.

Akıllı saatler duygularınızı tespit edecek!

MIT, geliştirmiş olduğu bir sistem ile akıllı saatlerin duygu tespitinde kullanılabilmesi sağladı. Yani bileğinizdeki akıllı saat, o an neler hissettiğinizi grafik halinde sizlere gösterebilecek. Bu noktada, geliştirilen uygulama ile akıllı saatiniz, ses tonunuzdan, kalp ritminizden ve daha başka parametrelerden duygusal haliniz ile ilgili detayları tanımlayabilecek. 

Yapılan testlerde yüzde 83 isabet oranında sonuç vermesi de projenin ne kadar somut olduğunu gösteriyor. Araştırma ekibinin vurguladığı bir diğer detay ise bu sistemin geçmişe dair anı ve olayları düşündüğünüzde de anlık duygu değişimlerini takip edebilecek olması. Özetle, akıllı saatiniz sizin hisleriniz dijital ortamda tercümanı olacak!

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/akilli-saatler-duygularinizi-tespit-edecek-79076

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası