Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Akıllı arabalar ile trafik ışıkları tarihe karışacak!

  • 17 Ekim 2018
  • 129 kez görüntülendi.
Akıllı arabalar ile trafik ışıkları tarihe karışacak!

İlerleyen teknoloji hayatımızın her noktasında artık varlığını gösteriyor. Sürücüsüz otomobillere her geçen gün daha da yaklaşırken, bir nevi akıllı arabalar ile birlikte artık trafik lambalarına da gerek kalmayacak. İşte detaylar.

Yeni Mercedes S Serisi, otonom sürüş devrimi yapacak!

2020 Mercedes S Serisi otonom sürüş konusunda iddialı geliyor! Mercedes’in açıklamasına göre yeni S serisi, otonom sürüş konusundaki yetenekleri ile de kendinden söz ettirecek!

Ford, akıllı arabalar ile trafik ışıklarını tozlu sayfalarda bırakacak!

Günümüzde özellikle Tesla’da yer alan otopilot, birçoğumuzun da bildiği gibi gelecekte tüm arabalarda yer alacak. 5 farklı seviye olarak belirlenen otonom sürüş, zirveye ulaştığında sürücülere gerek kalmadan otomobiller belirlenen noktaya ulaşabilecekler.

Ford’un yeni geliştirdiği teknoloji ise bu işlemi kolaylaştırmaya yönelik. Vehicle to vehicle (V2V) yani araç araca adı verilen bu sistem ile birlikte otomobiller birbirlerinden haberdar olacaklar.

Ford tarafından yayınlanan videodan da görebileceğiniz üzere, otomobiller birbirlerinden haber alıyorlar ve gitmeleri gereken hızları hesaplıyorlar. Sürücüye hız tavsiyesi yapan bu sistem ile dolayısıyla durmaya gerek kalmıyor.

İnsanların kalabalık içerisindeki hareketlerinden esinlenerek geliştirildiğini söyleyen Ford yetkilileri, özellikle otonom sürüşlere geçildiğinde bu sistemin çok daha kolay bir şekilde çalışacağını belirtiyor.

https://shiftdelete.net/akilli-arabalar-ile-trafik-isiklari-tarihe-karisacak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri