SonTakip

Adobe, Photoshop için yeni bir özellik tanıttı, Sky Replacement !

Adobe‘nin yıllardır geliştirmekte olduğu piksel tabanlı fotoğraf ve resim düzenleme yazılımı olan Photoshop için yeni bir özellik geliştirildi …

Adobe, Photoshop için yeni bir özellik tanıttı, Sky Replacement !

Adobe‘nin yıllardır geliştirmekte olduğu piksel tabanlı fotoğraf ve resim düzenleme yazılımı olan Photoshop için yeni bir özellik geliştirildi. Sky Replacement adı verilen özellik ile fotoğraflarınızdaki gökyüzünü göz alıcı hale getirebilirsiniz.

Photoshop için Sky Replacement eklentisi tanıtıldı

Fotoğraflarımızdaki göz alıcılığı artırmak için çoğumuz kadraja gökyüzünü de almışızdır. Bazen gökyüzü bulutlu, renkli olurken bazen de dümdüz açık mavi bir renk ile karşılaşabiliyoruz. Adobe, Sky Replacement eklentisi ile fotoğraflarınızdaki bu soruna çözüm getirmiş gibi duruyor. Sky Replacement gücünü yapay zekadan alıyor, gökyüzünü önceden yüklenmiş seçenekler arasından ya da kendi dosyalarınız arasından ekleyebiliyorsunuz.

Hazır ayarların nasıl göründüğünü menü içerisinde bulunan küçük resimlerden anlayabiliyorsunuz. Adobe‘nin yapay zekası, fotoğrafınızın ön planını eklediğiniz gökyüzüne uyacak şekilde ayarlayabilecek. Örneğin, Sıcak tonlar içeren bir gün batımı kullandıysanız, yapay zeka fotoğrafınızı sıcak, altın tonlar ile harmanlayacak. Gün ortasında bir gökyüzü kullandıysanız, yapay zeka bu sefer kontrastı ve gölgeleri eşleşecek şekilde ayarlayacaktır. Sensei adı verilen yapay zekanın özelliklerinden bir kaçı bu şekildeydi.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası