SonTakip

5G Türkiye’de ne zaman kullanılacak? (Video)

Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği olan Turkcell Teknoloji Zirvesi’nin ikinci gününde 5G teknolojisinin geleceği konuşuldu. Peki 5G Türkiye’de ne zaman kullanılacak?

5G Türkiye’de ne zaman kullanılacak? (Video)

Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği olan Turkcell Teknoloji Zirvesi’nin ikinci gününde 5G teknolojisinin geleceği konuşuldu. Peki 5G Türkiye’de ne zaman kullanılacak? Turkcell CNO’su Gediz Sezgin’e sorduk.

Türkiye’den ve dünyadan sektörün önemli isimleri düzenlenen zirvede; sektörün ileri gelenleri, yeni teknolojide gelinen nokta ve yapılacak çalışmalar değerlendirdi. Etkinlikte; Türkiye’de 4.5 G’den 5G’ye geçiş sürecinin hızlı olacağının ve dünyada bu teknolojiyi kullanacak ilk ülkelerden birisi olduğumuzun vurgusu yapıldı.

Biz de Turkcell Teknoloji Zirvesi’nin 2. gününde Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin ile 5G teknolojisini konuştuk.

5G Türkiye’de ne zaman kullanılacak?

Keyfli röportajımızda 4.5G’den 5G’ye geçişin nasıl olacağını, mevcut teknolojilerle erişilen hızı ve 5G ile beraber elde edeceğimiz geliştirmeleri Gediz Sezgin ile konuştuk. Ayrıca 5G Türkiye’de ne zaman kullanılmaya başlanacak sorusunun da cevabını videomuzda bulacaksınız. İyi seyirler…

Sadece iletişimde kullanılmayacak

Kaan Terzioğlu; 5G’yi sadece bir haberleşme teknolojisi olarak değil, Türkiye’deki otomotiv, tarım, sağlık gibi sektörlerin dijitalleşmesi ve sanayi 4.0 dönüşümünün temeli olarak görmek gerektiğini vurguladı. Bu nedenle Türkiye’de tüm sektörden katılımcıların geliştirme çalışmalarında yer almalarının çok önemli olduğunu söyledi.

Terzioğlu, Turkcell’in 4.5 G şebekesini kurarken, yeni teknolojilere geçişi kolaylaştırmak için stratejik hamleler yaptığını belirtti. Ayrıca; 4.5 G şebekelerinde kapasiteyi, kullanıcı hızını artıran, makinelerin haberleşmesine olanak veren yeni teknolojinin özelliklerini kullanmaya başladıklarını belirtti.

Türkiye’ye 5G 2020 yılında gelecek!

Yeni teknoloji ile bügüne göre tam 10 kat fazla hıza ulaşılacak. Ayrıca gecikme süreleri de en az 20 kat düşük olacak. Yapılacak olan yatırımlar ile kilometrekare başına 1 milyon cihaz yüksek hız sunan şebekelere bağlanabilecek. Ayrıca 5G teknolojisinin hayatımıza 2020 yılında gireceğinin altı çizildi.

Turkcell Şebekelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin; Turkcell olarak yaklaşık 71 Gbps ile hız konusunda rekor kırdıklarını ve daha yüksek hızlar için yeni terminaller açacaklarını dile getirdi.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/5g-turkiyede-ne-zaman-kullanilacak

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası