SonTakip

4.5 G ile aylık ne kadar internet kullanılıyor?

BTK tarafından 2016 yılının son çeyreği için hazırlanan raporu kamuoyu ile paylaşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 4.5G ile yapılan aylık internet kullanımını açıkladı.

4.5 G ile aylık ne kadar internet kullanılıyor?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 2016 yılının son çeyreği ile ilgili detayların yer aldığı, Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü 3 Aylık Pazar Verileri isimli rapor yayınlandı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kamuoyu ile paylaştığı raporun ardından yaptığı açıklamada yerli yazılım ve donanıma yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Bakan Arslan’ın açıklamasında değindiği bir diğer nokta ise, 4.5 G’nin sunduğu hız artışı ile internet kullanımında yaşanan yükseliş oldu.

İnternet kullanımı hızla artmaya devam ediyor!

4,5 G ile internet kullanımında ciddi bir artış sağlandığını belirten Arslan, 2015 yılında 1.3 GB olan kişi başına aylık mobil internet kullanımının geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 2.2 GB’a kadar yükseldiğini vurguluyor

Genel ortalamaya bakıldığında ise, 4.5 G hizmetinden faydalanan aboneler aylık yaklaşık olarak 5.4 GB internet kullanıyorlar.

Haberleşme sektöründe yer alan işletmecilerin 2016 yılında toplam 45,4 milyar lira gelir elde ettiğini belirten Arslan, geçtiğimiz yıl özel sektör tarafından Türkiye’nin haberleşme altyapısına 7,4 milyar liralık yatırım yapıldığının altını çiziyor.

Bu yatırımları yeterli görmediklerini belirten Ulaştırma Bakanı, yerli yazılım ve donanım konusunda yeni çalışmalara imza attıklarını ve bu sayede yatırımların çok daha fazla artacağını belirtiyor.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/45-g-ile-aylik-ne-kadar-internet-kullaniliyor-80193

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası