Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

23 Nisan’a iPad ve Apple Pencil dokunuşu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için çocuklar iPad ile yaratıcıklarını konuşturdu. Yeni iPad ve Apple Pencil ile çocukların çizdiği resimler haberimizde.

  • 23 Nisan 2018
  • 101 kez görüntülendi.
23 Nisan’a iPad ve Apple Pencil dokunuşu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için yaşları 7,5 ile 13 arasında değişen 15 çocuk iPad ve Apple Pencil ile kendi portrelerini çizdi. “iPad ile Benim Portrem” adlı çalışmalarında çocuklar iPad’in çokyönlülüğüyle kendi hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını birleştirdi.

23 Nisan’da çocuklar iPad ile yaratıcılıklarını konuşturdu

Apple Pencil ile iPad üzerinde sınırsız kağıt, rengarenk ve hiç bitmeyen boyalarla çizim yapan çocukların bazıları kendini sevgiyle beslediği ev hayvanın yanında ya da en sevdiği çiçeklerle çizerken bazıları da hayal ettiği mesleği portresinde yansıttı.

App Store da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için tüm içeriklerini çocuklar için güncelledi.

Yaratıcı Çocuklar için Dr Panda Art Class, Caterpillar Creative Play, Fox&Sheep Movie Creator gibi uygulamalardan; Çocuklara kodlama öğreten, Swift Playgrounds, Code Karts, Kids’n’Code gibi uygulamalara; iPad ve Apple Pencil ile skeç yapabilecekleri Procreate, Folioscope gibi uygulamalardan, Öğrenmeyi eğlenceli hale getiren Lingokids, Homer:İngilizce Okumayı öğren gibi uygulamalara; Çocuklar için Geleceğin Meslekleri Little Fox Animal Doctor, Alpi Çocuk- Diş Doktoru gibi uygulamalara; Küçük Mozartlara Tongo Music, Toc and Roll gibi uygulamalardan Astro Cat Stickers, Super Mario Run Stickers gibi Sevimli Stickerlara pek çok uygulamaya App Store üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ali: “Ben 7,5 yaşındayım. O yüzden kendimden 7 tane çizdim. Bir tane de yarım çizdim.”

Çağla: “Bu benim portrem. Başta burun çizemiyordum. Çizebildiğimi keşfedince artık hep burundan başlıyorum.”

Defne: “Köpeğimin çiçekleri sevdiğini hatırladım… O yüzden onu da çizmek istedim. Bir de böyle yandan çizdiğim için, aklımda o varmış gibi.”

Efe: “Ben burada geleceğimi çizdim. Çünkü önümüzdeki ay diş teli takacağım. Sonra da tatile gideceğim.”

Ömeralp: “İleride mimar olmak istediğim için kendimi şehirle beraber çizdim. Bu şehir de benim özel şehrim gibi bir şey.”

Özgün Asya: “Kendimi en sevdiğim çiçeklerle birlikte çizdim. Bu çiçekler kiraz çiçekleri. Çok güzel ve çok narinler.”

iPad üzerindeki yaratıcı çizgileriyle bizleri etkileyen çocuklardan favori parçalarından oluşan özel listeler Apple Music’te yer alıyor.

9 Yaşındaki Efe’nin tercihi yüksek enerjili müziklerden, Çağla’nın Türk Halk Müziği’nden alternatif hit’lere yayılan seçkisine; Defne’nin Türkçe Pop ve Elektronik müzik parçalarından oluşan baş döndürücü ritimlerine uzanan 3 farklı müzik listesi Apple Music için çocuklar tarafından özel olarak derlendi.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/23-nisan-ipad-ve-apple-pencil-dokunusu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik