SonTakip

15 dakika egzersizle PUBG Mobile’da daha iyi olmak!

15 dakika egzersizle PUBG Mobile’da daha iyi olmak!

Mobil oyunların yükselişiyle birlikte konu hakkında yapılan bilimsel araştırmalarda da önemli bir artış yaşanıyor. Buna bağlı olarak yeni yapılan bir araştırmaya göre, 15 dakikalık egzersize ayırdığınız zaman ile PUBG Mobile, Fortnite ve Call of Duty: Mobile gibi oyunlarda daha iyi performans gösterebilirsiniz.

PUBG Mobile yeni haritası hakkında bildiğimiz her şey

PUBG Mobile popülaritesini devam ettiriyor. Bu kapsamda beklenen büyük PUBG Mobile Erangel 2.0 güncellemesi hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor.

PUBG Mobile’da daha iyi olmak egzersiz ile ilişkilendirilebilir mi?

Bilimsel araştırmaların odağına oturmaya başlayan bilgisayar oyunları ve mobil oyunlar ve onların oyun bağımlılarının hayatlarına etkileri hakkında önemli araştırmalar ortaya çıkıyor. Bu kapsamda değerlendirilebilecek yeni araştırmanın da odağında; ekranlara kitlenen özellikle gençlerdeki bağımlılık halleri, onları sağlık problemlerine genç yaşta sürüklüyor. Bunun nasıl önüne geçebileceğine odaklanan Nörobilimci Dr. Marc Roig ve McGill Üniversitesi Fiziksel ve Mesleki Terapi Okulu araştırma ekibi, fiziksel olarak yapılan 15 dakikalık egzersizde bile oyun performansının artığını gözler önüne sererken, böylelikle gençlerin hareketsiz yaşamdan kurtarılabileceğinin de mümkün olduğunu düşünüyor.

Önceki yıllarda yapılan araştırmalar egzersizin birçok fiziksel ve bilişsel faydası olduğunu zaten gösteriyor. Fakat bu araştırmayla birlikte, fiziksel olarak yapılan egzersizlerin bilgisayar ve mobil oyunlarda başarı getirebileceği de kanıtlanmış oluyor. Bilimsel bir dergide yayınlanan makaledeki fikir aslında tıpkı Parkinson ve benzeri hastalıklarda kişilerin oyunlar ile becerilerinin geliştirilmesi gibi ‘’tek bir egzersizin bilgisayar ve mobil oyun performansını iyileştirip iyileştiremeyeceğiydi’’ üzerine odaklanılmasıyla ortaya çıktı.

Call of Duty: Mobile 2020’de aynı başarıyı sürdürecek mi?

Mobil oyun pazarını domine eden Battle Royale oyunların liderlik koltuğunda karşımıza geçen yıl ilk sıralarda çıkan Call of Duty: Mobile, bu yıl da aynı başarılı çıkışı yakalayabilecek mi?

Hareketsiz yaşamın hayatımızda daha büyük yeri işgal etmesiyle birlikte, sağlık sorunlarının da ortaya çıktığı görülüyor. Ekip, basit 15 dakikalık yapılan bir egzersizin( bisiklete binmek, hafif tempoda koşmak gibi) fiziksel açıdan oyundaki performansı olumlu olarak etkilediğini gösteren ilk araştırmaya imza atmış oluyor. Araştırma ekibi, bu argümanı LoL’da denemiş olsa da şu an için milyarlarca kullanıcıya ulaşmış mobil oyunlarda da aynı durumun geçerli olduğunu söyleniyor. Yani PUBG Mobile, Fortnite ve Call of Duty: Mobile ve benzeri oyunları oynamadan önce yapacağınız 15 dakikalık egzersizler, oyundaki becerilerinizi daha iyi kullanmazı sağlayabilir. Yani aslında bilimsel araştırmalar bu yönü işaret ediyor.

İstatistikler ise dünyada 2,3 milyar oyuncu olduğunu gösteriyorken, 2021 yılına kadar bu rakamların 2,7 milyara kadar çıkacağını öngörüyor. League of Legends veya Fortnite gibi çevrim içi oyunların sırasıyla 67 ve 78,3 milyon oyuncusu bulunuyor. Araştırma ekibi, ilerleyen yıllarda gelişen mobil oyun anlayışıyla da beraber araştırmasını genişletmeyi ve daha fazla kişiyle yapacağı bu incelemeyi daha doğru sonuçlarla sunmayı hedefliyor.

https://shiftdelete.net/15-dakikalik-egzersizle-pubg-mobile-daha-iyi-olmak

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası