SonTakip

10. yıla özel iPhone neler sunacak?

iPhone 7 serisiyle beklentileri pek de karşılamayan Apple, iPhone akıllı telefonunun 10. yılında coşabilir. İşte 2017 model iPhone serisinden beklenen özellikler.

10. yıla özel iPhone neler sunacak?

2017 yılı iPhone serisinin 10. yılına işaret ederken Apple’dan beklentiler de haliyle oldukça yüksek. Business Insider’ın haberine göre, hem tasarımsal hem de donanımsal anlamda radikal değişikliklerin yapılacağı sonraki iPhone kullanıcılara neler mi sunacak?

iPhone 6 Plus patladı! Hem de orijinal şarjla!

iPhone 7S veya iPhone 7S Plus beklemeyin!

Apple tarafından bu yıl bir “S” modelinin sunulmayacağı ve iPhone 7 serisinden doğrudan iPhone 8 serisine geçileceği söyleniyor. Hatta ve hatta yeni amiral gemisinin 2017’deki 10. yılında iPhone 10 olarak karşımıza çıkması bile muhtemel görülüyor.

Ön yüzey tamamen ekran olacak

İddialara göre ön yüzeyde ne kenar ne de çerçeve olacak. Yani tamamen ekrandan oluşan bir yüzeyden bahsediyoruz. Elveda Home tuşu!

Alüminyum çerçeveli cam tasarım

Yeni nesil iPhone gövdesinin camdan yapılacağı ve iPhone 4 ile iPhone 4S’e benzer bir estetiği yansıtması bekleniyor. Bu modellerdeki alüminyum çerçeveyi ve cam arka yüzeyi hatırlatalım.

Üçüncü ve daha büyük ekranlı bir üst düzey model

5.8 inçlik ekran boyutuna sahip bir üst seviye modelin gelebileceği söyleniyor. 5.5 inçlik Plus modellerini yanında küçük bırakacak modelin, alüminyum yerine paslanmaz çelik çerçeve sunabileceği de gündemde.

Home tuşu görünmez olacak

Parmakizi sensörünü de barındıran Home tuşunun ön cam panelin içine gömüleceği ve böylece görünmez hale geleceği söyleniyor. Benzer teknolojinin şimdiden Xiaomi’nin yeni modellerinde yer aldığı ve iPhone 10’da nasıl çalışabileceği konusunda bizlere fikir verebileceği belirtiliyor.

sonraki

Sonunda AMOLED ekran!

Apple’ın iPhone serisinde yeni ekran teknolojilerine geçmesi uzun zamandır bekleniyor. İddialar ise şirketin 2017 model iPhone serisinde şu anda kullanılan LCD ekran yerine AMOLED ekrana geçeceğini söylüyor.

Kablosuz şarj özelliği

iPhone 10 modelinde kablosuz şarj özelliğinin sunulabileceği de yine beklentiler arasında. Apple tarafından 9 Eylül’de yapılan bir patent başvurusunun, şirketin kablosuz şarj çözümlerini optimize etmek için uğraştığını gösterdiğinin altı çiziliyor.

Kulaklık girişi yine yok

Zaten olsa da şaşırırdık. Tartışmalara rağmen iPhone 7 ile görevi Lightning portuna bırakan 3.5mm girişinin geri dönüşü artık mümkün gözükmüyor.

Çift lensli kamera yine büyük ekranlı modellerde olacak

iPhone 7 Plus ile sunulan çift lensli kamera özelliğinin yine sadece büyük modellerde kullanıcıyla buluşabileceği söylenmekte. Yani 2017 için bu kamera özelliğinin küçük modele gelişi konusundaki ümitler suya düşebilir…

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/10-yila-ozel-iphone-neler-sunacak-75940

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası