Yurt Dışından telefon ve teknolojik ürünlere ek vergi!

  • 24 Aralık 2019
  • 52 kez görüntülendi.
Yurt Dışından telefon ve teknolojik ürünlere ek vergi!

Yurt dışından getirilen televizyonlar, radyolar, videolar, set üstü medya kutularına ek bandrol ücreti düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ticari olmayan amaçlarla yurt dışından cep telefonu getirenden sadece 2020 yılı için 20 euro bandrol ücreti alınacak. Yanında bilgisayar getiren 10 euro bandrol ücreti ödeyecek.

Hatırlayacağınız üzere 2020 IMEI kayıt ücreti zammını sizlere duyurmuştuk. Bu sabah Resmi Gazete’de yayımlanan ilgili bildirilere göre yurt dışından getirilen bazı ürünler için yeni vergi uygulamaları getirildi. Peki hangi ürünler etkilendi?

2020 IMEI kayıt ücreti zammı netleşti!

Kayıt ücretlerine Temmuz 2019’da gelen zammın ardından, yeni zammın da yolda olduğunu sizlere duyurmuştuk. Bugün gelen bilgilerle 2020 IMEI kayıt ücreti zammı netleşti!

Yurt dışından getirilen hangi ürünlere ek vergi uygulanacak

Resmi Gazete’den alınan bilgilere göre bazı kriterlere uyan radyolar, medya oynatıcıları, televizyonlar ve ticari kaygı gütmeyen cep telefonu alışverişleri bu düzenleme kapsamına giriyor.

İlk olarak yurt dışından cep telefonu getiren kişilerin 2020 yılı adına 20 avro bandrol ücreti ödeyeceğini belirtelim. Buna ek olarak dışarıdan bilgisayar getiren kişiler de 10 avro bandrol ücreti ödeyecek.

Listede dikkat çeken bir diğer unsur ise televizyonların sahip olduğu ekran büyüklüğüne göre değişen fiyatlar oldu. Ayrıca radyoların özellikleri de yeni fiyatlara etki eden unsurlar arasında yer alıyor. Set üstü medya kutularından 7 avro alınacağı bildirildi.

Bunun dışında bu listede yer almayan ürünlerden de çeşitli vergi alınacağı bildirildi. Verilen bilgilere göre listede yer almayan cihazlardan 18 avro ücret alınacak. Yayımlanan yeni düzenlemenin dikkat çeken diğer unsurları neler?

Son olarak yeni düzenlemenin dolaylı olarak araçları etkilediğini de belirtelim. Zira taşıtlarda kullanılan multimedya cihazları için 10 avro vergi bedeli alınacak. Buna ek olarak oto radyo – kasetçalar grubu da bu düzenlemede yer alıyor.

https://shiftdelete.net/yurt-disindan-telefon-alana-ek-vergi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri