Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yıllar sonra Çernobil’de bir ilk yaşandı!

  • 07 Şubat 2019
  • 379 kez görüntülendi.
Yıllar sonra Çernobil’de bir ilk yaşandı!

Çernobil faciasının ardından tamı tamına 33 yıl geçti. İnsanlık tarihinin en büyük nükleer faciası olarak gösterilen Çernobil‘de yıllar sonra önemli bir keşif yapıldı.

NASA yöneticisinden uzaylı açıklaması!

NASA yöneticisi bugün yapmış olduğu uzaylı açıklaması ile gündeme oturdu. Açıklamalarında uzaylıların varlığı hakkında önemli detaylar paylaşan NASA yöneticisi itiraflarıyla herkesi ürpertti!

Yıllar sonra Çernobil’de yaşam izleri bulundu!

26 Nisan 1986 günü yaşanan nükleer kaza sonrasında bildiğiniz üzere, birçok komplo teorisine konu olan Pripyat şehri kaderine terk edilmişti. Tabiri caizse hayalet bir şehre dönen Pripyat ve çevresinde yüksek radyasyondan dolayı 33 yıldır hiç bir yaşam izine rastlanmamıştı.

Fakat, facianın yaşandığı Çernobil kasabında herhangi bir yaşam izinin olup olmadığını araştıran bilim adamı James Beazley önemli bir keşifte bulundu.

Halen girilmesi yasak ve tehlikeli olan kasabaya bir takım kamera ve hareket sensörlerleri yerleştiren Beazley, 33 yıldır hiçbir yaşam izine rastlanmayan bölgede çeşitli yaşam izleri keşfetti.

Beazley’in araştırmasına göre, Çernobil kasabasında kurt, su samuru, kartal, kuzgun, rakun gibi canlı türlerini fotoğraflamayı da başardı. Söz konusu bu canlıların terk edilmiş kasabanın sulak kesimlerinde ve ormanlık alanlarında yaşadığını belirten bilim adamı, böylece 33 yıl sonra bölgede yapılan araştırmalar sonucunda ilk somut verileri de elde etmiş oldu.

Bunun haricinde, doğada oldukça nadir rastlanan siyah leylek, puhu kuşu ve kahverengi ayı türlerinin de söz konusu bölgede yaşamını sürdürdüğünü de özellikle belirtiliyor.

Hayvan sayısında ciddi artış!

Doğobilimcilerin 4200 kilometrelik alanda yapmış oldukları detaylı araştırmalar ile ilgili yayınlanan raporlarda, insanı saniyeler içerisinde öldürebilecek radyasyona rağmen bölgede yaşayan vahşi hayvanların sayısında ciddi anlamda artış gözlemlediği de özellikle vurgulanıyor.

Tabii, şimdilik radyasyonun bölgede yaşayan hayvanlara nasıl bir etkisi olduğu bilinmiyor. Son olarak yukarıdaki kaydırmalı görsellerden de terk edilmiş bölgeden çekilen bazı fotoğrafları da inceleyebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/yillar-sonra-cernobil-de-bir-ilk-yasandi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri