Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yeşilay’dan sigaraya karşı sanal gerçeklik çözümü!

1-7 Mart tarihleri arasında düzenlenen Yeşilay Haftası kapsamında, sigara ve tütün kullanımı sonrasında ciğerlerin aldığı zararlar sanal gerçeklik teknolojisi ile gözler önüne seriliyor.

  • 12 Mart 2018
  • 148 kez görüntülendi.
Yeşilay’dan sigaraya karşı sanal gerçeklik çözümü!

Günümüzde eğitimden eğlenceye kadar onlarca farklı alanda kullanılan ve her geçen gün hayatımızda yer edinmeye devam eden sanal gerçeklik teknolojisi bu kez Yeşilay tarafından oldukça iyi bir amaç için kullanıldı.

Sigara, alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılıklar ile mücadele eden kurum, sigara ve tütün ürünlerine olan bağımlılığının ciğerlere verdiği zararı insanlara daha iyi bir şekilde gösterebilmek için sanal gerçeklik teknolojisinden yararlandı.

Yeşilay sigara bağımlılığa karşı sanal gerçeklikten yararlanıyor!

1-7 Mart tarihlerinde düzenlenen Yeşilay Haftası nedeniyle ülke genelinde çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor. 3 Mart’ta Kadıköy Meydanı’nda kurulan alanda bağımlılıklara karşı bilinçlendirme çalışmaları yapıldı. Tütün bağımlılığı ile ciğerlerin aldığı zararın 3 boyutlu olarak gösterilmesi ise yoğun ilgi gördü.

Yetkililer tamamen Türk yapımı bir simulasyon yazılımı kullandıklarını belirtiyor. Böylece soluk borusundan alyuvarlara kadar tütün mamüllerinin kullanımı sonrasında akciğer içinde oluşan tüm zararlar gözler önüne seriliyor.

Ayrıca, sanal gerçekliğin bağımlılıkların azatılması konusunda büyük bir rol oynadığı belirtiliyor. Simulasyonu deneyen insanların ilk andan itibaren büyük bir şaşkınlığa uğradıklarını dile getiren yetkililer, bugüne kadar dünya genelinde benzer bir uygulamanın yapılmadığını belirtiyorlar.

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/yesilay-sigara-tutun-sanal-gerceklik

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri