Yeni nesil Mercedes S Serisi V12 motor ile gelecek

  • 01 Aralık 2019
  • 52 kez görüntülendi.
Yeni nesil Mercedes S Serisi V12 motor ile gelecek

Geçtiğimiz günlerde Alman otomotiv devi Mercedes, yeni nesil Mercedes S Serisi ile ilgili önemli bir ipucunu paylaştı. Açıklamaya göre Mercedes S Serisi V12 motor seçeneğine yeniden kavuşacak.

Mercedes, 2019 yılının başında Mercedes S Serisi için V12 motor seçeneğini satıştan kaldırmıştı. Markanın en lüks serisi olarak bilinen Mercedes S Serisi, V12 motor seçeneği ile birlikte satışta olduğu uzun yılların sonucunda, markanın efsaneleşen modellerinden birisi olmayı başarmıştı.

Tesla Cybertruck polis aracı oluyor

Tesla’nın sıradışı bir tasarıma sahip olan ilk elektrikli pick-up modeli Cybertruck‘ı tanıtmasının üzerinden henüz bir hafta geçmedi. Tesla Cybertruck polis aracı olmaya hazırlanıyor!

Yeni nesil Mercedes S Serisi V12 motor opsiyonu ile satılacak

Doğrudan CEO tarafından yapılan açıklamaya göre Mercedes, 2020 yılında yeniden V12 motor opsiyonlu Mercedes S Serisi satışlarına başlayacak. CEO Ola Källenius, motorun güncellenebileceğine dair de sinyaller verdi.

6 litrelik, 12 silindirli ve 620 HP gücüne sahip olan bu motor, güncellendiği takdirde 700 HP dolaylarında bir güç üretebilir. Net bir ifade olmadığı için Mercedes’in motoru daha da güçlendirip güçlendirmeyeceği konusu, henüz netlik kazanmış değil.

Maybach modellerine özel olarak sunulması beklenen bu motor opsiyonunun, şimdilik sadece sedan modeller için satın alınabilir olacağı belirtildi.

CEO Ola Källenius‘un yaptığı açıklamalara göre Mercedes, Maybach GLS gibi otomobillerde V12 motor opsiyonu sunmayı düşünmüyor olmasına rağmen, Maybach GLS modelinin daha güçlü bir motor seçeneğine sahip, yeni bir motor opsiyonu ile satışa sunacak.

https://shiftdelete.net/yeni-nesil-mercedes-s-serisi-v12-motor-ile-gelecek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri