Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Xbox One Alexa ve Google Asistan ile kontrol edilecek!

  • 05 Haziran 2018
  • 55 kez görüntülendi.
Xbox One Alexa ve Google Asistan ile kontrol edilecek!

Günümüzde isimlerini sıklıkla duyduğumuz dijital asistanlar Alexa ve Google Asistan artık Xbox One ile entegre olarak çalışabilecek. Windows Central tarafından yapılan açıklamalara göre, yeni gelecek olan Xbox One güncellemeleri ile dijital asistanlarla oyun konsolu yönetmek mümkün olacak. Xbox One Alexa ve Google Asistan ile uyumlu hale gelecek.

Gelecek Xbox One güncelleme paketleri içerisine bu özelliğin yerleştirileceği açıklandı. Microsoft’un bu özellik ile birlikte neler sunacağı henüz belli olmamakla birlikte, Windows 10 ile Alexa işbirliğini geçtiğimiz günlerde duymuştuk. Yani Xbox One dijital asistan desteği pek sürpriz olmadı.

Xbox One satışları ne durumda?

Microsoft, Xbox One satışları hakkında bugün güncel verileri açıkladı. Bakalım Microsoft’un yüzü Xbox One satışları ile güldü mü? İşte Xbox One satışlarında son durum!

Xbox One Alexa ve Google Asistan ile ne yapacak? 

Xbox One Alexa ve Google Asistan ile uyumlu hale geldiğinde, neler yapabileceğinizi bilmiyoruz. Ancak bu kontrolleri yaparken herhangi bir kulaklık kullanmamıza gerek kalmayacağı gerçeği ortada. Xbox One oyun konsolu, dijital asistanlar ile ilk kez bağlantı kuran konsollardan bir tanesi olacak.

Oyun konsolu üzerindeki temel kontrollerin Alexa üzerinden yapılması bekleniyor. Xbox One Alexa ile olan bağını kurduğu takdirde, Amazon’un dijital asistanı Alexa’nın, Windows ürünlerinde daha çok karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.

https://shiftdelete.net/xbox-one-alexa-ve-google-asistan-destekleyecek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik