Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Windows 10 Mayıs güncellemesinde önemli gelişme!

  • 12 Nisan 2019
  • 234 kez görüntülendi.
Windows 10 Mayıs güncellemesinde önemli gelişme!

Windows 10‘un Mayıs ayında yayınlayacağı güncelleme ile kullanıcılar, bundan sonra yapacakları güncellemeleri kontrol altına alabilecekler. Konu ile ilgili detaylar ve yenilikler haberimizde.

Chromium tabanlı yeni Microsoft Edge, ortaya çıktı!

Teknoloji devi Microsoft, bir süredir chromium tabanlı Edge tarayıcı üzerinde çalışıyordu. Edge’in tüm özelliklerini gösteren bir sızıntı ortaya çıktı. İşte Microsoft Edge ile ilgili tüm detaylar…

Windows 10 güncelleme ile güncellemeler kapatılabilecek!

Microsoft, Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesini gelecek hafta test kullanıcılarına sunacak. Yeni güncelleme, “19H1” kod adıyla Windows’un bir sonraki ana sürümü olacak. Özellikler kapsamında bakıldığında güncelleme daha çok, hataların düzeltilmesine odaklanıyor. Sürüm ile birlikte ayrıca, Kaomoji desteği, Windows sanal alan özelliği ve yeni bir tema da Windows 10’a eklenecek.

Mayıs 2019 güncellemesi ile gelecek en önemli özellik ise, Windows 10 kullanıcılarının güncellemeleri nasıl almak istediklerinin kontrolünü yapabilecek olmaları. Microsoft, hazırladığı güncellemeleri (biraz da zorla) kullanıcılara dayatıyor. Hiç istemediğiniz bir anda, güncelleştirme sebebiyle bilgisayarınız yeniden başlatılabiliyor. Ancak bu durum Mayıs güncellemesi ile değişecek. Güncelleme, yapılacak olan güncellemeleri zamanlamanıza ve ne zaman yükleneceğini seçmenize olanak tanıyacak. Windows kullanıcıları isterlerse güncellemeleri devre dışı bırakabilecek, mevcut sürümü kullanmaya devam edebilecek. Ancak aylık güvenlik güncellemelerinden yararlanmaya devam edecek.

Microsoft ayrıca, 2018 yılında çıkan Windows güncellemelerindeki sorunları da ele alacak. Yazılım üreticisi, Nisan 2018 güncellemesinde yaşanan mavi ekran hatalarının bir daha yaşanmaması için gerekli önlemleri alacak. Bu kapsamda sürüm öncelikle test kullanıcıları tarafından denenecek.

Siz ne düşünüyorsunuz? Güncellemeleri kapatmayı düşünüyor musunuz? Yorumlarda belirtiniz.

https://shiftdelete.net/windows-10-mayis-guncellemesinde-onemli-gelisme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri