Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Windows 10 bilgisayarı zaman ayarlı kapatma!

  • 24 Haziran 2018
  • 113 kez görüntülendi.
Windows 10 bilgisayarı zaman ayarlı kapatma!

Steam yaz indirimlerinin başlamasıyla, AKK sıkıntısı da kendini göstermeye başlıyor. Bilindiği üzere her gün saat 02:00 ile 08:00 arasında AKK sistemi devre dışı kalıyor. Bu saatler arasında oyun indirecek olanlar ise bilgisayarlarını sabahlara kadar açık ve sarj halinde bırakmak istemiyor. Bu yüzden sizler için Windows 10 bilgisayarı zaman ayarlı kapatma özelliğinden bahsedeceğim.

Windows 10 bilgisayarı zaman ayarlı kapatma!

Bilgisayarınızın istediğiniz saatte otomatik olarak kapanmasını sağlamak oldukça kolay. Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki 3 adımı takip etmenizi öneriyoruz.

Steam yaz indirimleri başladı!

Oyuncuların merakla beklediği Steam yaz indirimleri nihayet başladı. İşte Steam Yaz İndirimleri 2018 ile oyunculara sunulan fırsatlar!

1. Windows + R tuşlarına basarak açılan pencereye cmd yazıp Enter diyoruz.

2. Daha sonra cmd kısmına “ shutdown -s -f -t x ”  yazıyoruz.

3. ” shutdown -s -f -t x ” kısmındaki X yerine ise bilgisayarımızın ne kadar zaman sonra kapanmasını istediğimizi yazıp Enter diyoruz.

1 Saat = 3600 Saniye 6 Saat = 21600 Saniye  1 Gün = 86400 Saniye yani 6 saat sonra kapanmasını istediğimiz bilgisayarımız için yazacağımız komut shutdown -s -f -t 21600 şeklinde olacaktır.

Peki neden zaman ayarlı kapatma önemli? Çünkü gece indirme için açık bıraktığınız bilgisayarınızın, eğer dizüstü ise hem piline hemde donanımına, eğer masaüstü ise sadece donanımına çeşitli zararlar gelebilir. Bu yüzden gece indirme yapacaksanız, indirme süresinin bitişine bilgisayarınızı kapatmak için zaman ayarlama yapmanızı öneririz.

https://shiftdelete.net/windows-10-bilgisayari-zaman-ayarli-kapatma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri