Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

WhatsApp şüpheli bağlantı tespiti yapacak!

  • 07 Temmuz 2018
  • 91 kez görüntülendi.
WhatsApp şüpheli bağlantı tespiti yapacak!

WhatsApp kullanıcı deneyimini çok daha iyi hale getirmek üzere önemli yenilikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu yeniliklerden birisi olan WhatsApp şüpheli bağlantı tespiti ise kullanıcıların güvenliği ve gizliliği için büyük bir yenilik olarak karşımıza çıkıyor.

Pek bilinmeyen WhatsApp özellikleri ve kullanımı

WhatsApp, son zamanlarda yaptığı yenilikler ile adını sıkça söz ettiriyor. Hal böyle olunca, biz de sizler için son zamanlarda popüler olan WhatsApp özellikleri ile karşınızdayız.

WhatsApp şüpheli bağlantı tespiti ile kullanıcılar korunacak!

Google Play Beta Programı ile sunulan Android için WhatsApp 2.18.206 beta sürümü popüler mesajlaşma uygulaması için önemli bir yeniliği de beraberinde getiriyor. 2.18.204 beta sürümünden bu yana üzerinde çalışıldığı belirtilen şüpheli bağlantı tespiti, gerekli geliştirme sebepleri ile henüz mevcut olmasa da özelliğin ne şekilde ve ne amaçla çalışacağı belli durumda.

Kullanıcıları yıllardır süregelen ve sınırlandırmanın oldukça zor olduğu spam belasından kurtaracak olan yeni özellik ile WhatsApp üzerinden gönderilen ve alınan şüpheli bağlantıların tespiti konusunda yardım sağlanacak. Bir bağlantı içeren mesaj aldığınıza, WhatsApp bu bağlantının analizini gerçekleştirecek.

WhatsApp’tan devrim niteliğinde özellik!

WhatsApp, Android için sunduğu yeniliklerden sonra iOS kullanıcılarını da unutmamış durumda. WhatsApp grup ayarları için gelen yeni özellikler ile çok daha başarılı bir grup deneyimi geliyor.

Analiz sonrasında bağlantının sizi sahte ve alternatif bir web sitesine gönderip göndermeyeceği ortaya çıkartılmış olacak. Şüpheli bağlantının tespit edilmesi durumunda ise mesaj kırmızı etiket ile işaretlenecek. Uygulamanın yana yakıla şüpheli olduğunu belirttiği bağlantıyı hala açmak istemeniz durumun da ise son bir kez uyarılacaksınız.

WhatsApp, paylaştığınız veya alıcı olduğunuz bir bağlantıyı olağan dışı karakterler bulmak için her analiz ettiğinde bu sürecin yerel olarak gerçekleştirileceğinin altını çiziyor. Yani WhatsApp sunucularına hiçbir veri gönderimi gerçekleştirilmeyecek. Daha sonraki güncellemeler ile kullanıcıların da şüpheli bağlantıları elle rapor etmesi özelliğinin de uygulama dahil edilmesi bekleniyor.

https://shiftdelete.net/whatsapp-supheli-baglanti-tespiti-yapacak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri