Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

WhatsApp için minimum yaş sınırı geliyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yaş sınırı ile gündeme geldi. WhatsApp’a veri koruma yasası ile çok yakında yaş sınırlaması uygulaması geliyor.

  • 25 Nisan 2018
  • 69 kez görüntülendi.
WhatsApp için minimum yaş sınırı geliyor!

Facebook’un Cambridge Analytica veri skandalı ile gündeme gelmesi, veri koruma yasasının öneminin bir kez daha anlaşılmasını sağladı. 87 milyon Facebook kullanıcısının bilgisini ABD seçimlerini manipüle etmek için kullanan Cambridge Analytica’nın ardından veri koruma yasaları daha katı bir hal alabilir. Bu süreçte ise WhatsApp yaş sınırı uygulaması ile karşılaşacağı söyleniyor.

WhatsApp yaş sınırı kaç olacak?

Bildiğiniz gibi Facebook’a kayıt olmak için en az 13 yaşında olmanız gerekiyor. Çocukların bu tip platformlardan olumsuz etkilenmemsi için yapılan bu hamle şimdi WhatsApp’ta uygulanacak. Çıkan söylentilere göre; WhatsApp’ın yaş sınırı 13’ten 16’ya çıkacak.

25 Mayıs tarihinde veri koruma yasası kapsamında yapılacak olan bu değişiklik ile Avrupa ülkelerinde yaşayan 16 yaşından küçükler WhatsApp kullanamayacak. Buna ek olarak, 13 yaş sınırı, Avrupa’da yaşamayan kullanıcılar için geçerli olacak.

Facebook’a bağlı olan WhatsApp, kişisel bilgileri toplamadığını iddia ediliyor. Ancak yaşanan son krizden dolayı Avrupa ülkeleri WhatsApp’a da güvenmiyor gibi görünüyor. Bu yüzden en azından çocukların verilerinin korunması için yaş sınırı 16‘ya yükseltildiği biliniyor.

Avrupa ülkelerinden sonra Amerika’nın da uygulayacağı yeni yaş sınırı politikasının, WhatsApp kullanıcı sayısının azalmasına neden olabilir. Bunun dışında yeni gelecek sistem, yakın zamanda tüm dünyada aynı anda kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Ancak 16 yaşına gelmeyen çocuklar, sahte doğum tarihi ile yine platformlara üye olabiliyor. Bu noktada ise sorumlu olan önce aile sonra çocuk olacak. Bakalım alınacak bu karar WhatsApp’ı nasıl etkileyecek?

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/whatsapp-yas-siniri-geliyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik