Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

WhatsApp engel yedi ve detaylar

  • 07 Haziran 2018
  • 49 kez görüntülendi.
WhatsApp engel yedi ve detaylar

WhatsApp yeni bir engel ile karşı karşıya geldi. Bununla birlikte, bu engelden Snapchat’te nasibini aldı. Ayrıca bu engellerin başında, dünya devi lastik firması bulunuyor. Bu engeli koymasının arkasındaki sebep ise oldukça şaşırtıcı. WhatsApp engeli arkasındaki sebepler tam olarak ne?

WhatsApp’tan hayatınızı kolaylaştıracak yenilik!

WhatsApp ses kaydı için yepyeni özelliklerini, beta kullanıcılarına sundu. Bununla birlikte uygulama, bazı özelliklerde ciddi değişikliğe gidiyor.İşte tüm detaylar karşınızda!

WhatsApp engel yedi ama neden?

Dünyaca ünlü lastik üreticisi Continental, WhatsApp ve Snapchat uygulamalarını gizlilik nedeniyle yasakladıklarını açıkladı. Bu durumdan 36 bin şirket telefonun etkileneceğini de söyledi.

Ayrıca şirket tarafından yapılan resmi açıklamada, dikkat çeken detaylarda bulunuyor. Bu detayların en başında, telefon ve tabletlerde bulunan kişisel bilgilerin güvenliğine yönelik endişelerinden dolayı, yasağın hemen yürürlüğe girmesini gerektiğini ifade etti. Bu ifadenin ardından da yasağı hemen yürürlüğe soktukları da gözden kaçmadı.

Açıklamalarına devam eden şirket, WhatsApp benzeri uygulamaların veri koruma konusunda yetersiz ve sorunlu olduklarını belirttikleri görülüyor. Bu sebeple, kişisel bilgilerin üçüncü kişiler tarafından erişim sağlanma riski olduğu öngörülüyor.

Bu risk yüzünden de yeni yasalar da yürülüğe girdiği biliniyor. Hatta yeni yasaya göre, gizlilik şartlarını ihlal eden şirketlerin gelirlerinin yüzde 4’üne varan oranlarda para cezası uygulanacağı dikkatlerden kaçmıyor.

Son olarak, lastik şirketinin CEO’su Elmar Degenhart, veri koruma kanuna uymanın sorumluluğunu kullanıcılara bırakmayı kabul edilemez bulduklarını ifade ederek, “İşte bu yüzden alternatifleri güvence altına alıyoruz.” sözlerinde bulundu.

https://shiftdelete.net/whatsapp-engel-yedi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik