Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

watchOS 4 hakkında her şey

Apple, WWDC konferansında merakla beklenilen akıllı saat işletim sistemi olan watchOS’un yeni sürümünü duyurdu. Bakalım yeni watchOS hangi özellikleri bizlere sunuyor.

  • 07 Haziran 2017
  • 274 kez görüntülendi.
watchOS 4 hakkında her şey

Apple‘ın her sene düzenlediği WWDC konferansında bir başka yenilik ise, Apple Watch cephesinde oldu. Apple Watch‘un yeni işletim sistemi watchOS 4, duyuruldu.

watchOS 4 ile birlikte gelen yeniliklerden birisi de yeni saat kadranları.Bu kadranlardan bir tanesi Siri saat kadranı.

Siri saat kadranında hatırlatıcılar, trafik durumu, HomeKit menüleri ve daha fazlası ekranda toplanmış bir şekilde bulunacak. Kullanıcı, çok kolay bir şekilde ekranını aşağı sürükleyerek tüm bu bilgilerin bir özetini görebilecek. Aynı zamanda ekranın sol üstündeki küçük siri simgesine tıklayarak Siri‘ye rahatça ulaşılabilecek. 

Aynı zamanda yeni kaleidoscope saat kadranı da, duyurulanlar arasında. Bunun haricinde saatin çıkışından beri bulunan Mickey Mouse ailesine, artık Toy Story karakterleri de saat kadranları olarak ekleniyor. 

Aktivite ve egzersiz uygulaması güncellendi 

Apple Watch‘un sağlık alanında bilgileri bünyesinde barındırdığı aktivite uygulaması da, yenilenenler arasında.

Aktivite uygulaması artık içerisinde aylık meydan okumalar içerecek. Böylece kullanıcılar, her ay birbirinden zorlayıcı görevleri gerçekleştirirken hem motive olacak, hemde sağlıklarını daha üst seviyeye taşıyacaklar. 

Egzersiz uygulaması da yüzme ile ilgili güncellemeler alırken, aynı zamanda yeni bir arayüze sahip oldu. Yüksek yoğunluklu çalışma modu egzersiz programına eklenirken, kullanıcılar artık birden fazla çalışma modunu aynı anda ekleyip kullanabilecekler.

Apple Watch, artık spor aletleriyle iletişim halinde olacak

 

Apple Watch, artık bünyesinde NFC desteği bulunduran tüm spor aletleriyle iletişim halinde olacak. Harcanılan kalori, nabız durumu ve daha fazla detaylı bilgiyi kaydeden spor aletleri, Apple Watch‘a bunları aktararak kullanıcıların katettikleri yol hakkında daha fazla bilgi almasını sağlayacak.

NFC ve Apple Watch desteğine sahip olan spor aletleri, bu sonbahardan itibaren kullanıcıya buluşmaya başlayacak.

Müzik uygulaması yenilenenler arasında 

Apple Watch‘un dahili müzik uygulaması da yenilenerek, Apple Music ve Airpods ile olan ilişkisi güçlendirilirken, tasarımıda tamamen yenilendi. 

Yeni müzik uygulaması artık Apple Music‘in önerdiği şarkı listeleri dahil olmak üzere çoklu şarkı listelerini destekleyecek. Aynı zamanda yeni müzik uygulaması, Airpods deneyiminide daha iyi yönde arttıracak.

Egzersiz yapmaya başladığınızda otomatik olarak başlayacak favori bir şarkı listesini önceden seçebileceksiniz. Egzersiz esnasında sola sürükleyerek müziği direkt kontrol etme imkanınız olacak.

Ekran rotasyonu ve fazlası…

Yeni watchOS 4, geliştiricilere de yeni imkanlar sunuyor. Arkaplanda navigasyon ve ses kaydı, otomatik ekran rotasyonu, Bluetooth çekirdeği ve tam ekran desteği geliştiricilerin uygulamalarında kullanabilecekleri yeni imkanlar. 

Apple watchOS 4, ne zaman çıkıyor ?

Birçok yeni özelliği bünyesinde barındıran Apple‘ın saat işletim sistemi olan watchOS 4‘ün geliştiriciler için olan sürümü bugün yayınlandı. 

Kullanıcıları kapsayacak olan nihai sürüm ise, sonbaharda kullanıcılarla buluşacak. 

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/watchos-4-hakkinda-her-sey-82491

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri