Volvo Vera: Spor otomobilden farksız otonom kamyon!

  • 15 Haziran 2019
  • 43 kez görüntülendi.
Volvo Vera: Spor otomobilden farksız otonom kamyon!

Volvo otonom kamyon çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Eletrikli Tesla Semi’nin en büyük rakiplerinden birisi olan Volvo Vera sahip olduğu özellikleri bir kenara bıraktığımızda, sadece tasarımı ile görenleri hayrete düşürüyor.

Zira, Tesla Semi’nin aksine tamamen otonom olan Vera’da sürücüye ayrılan bir alan bulunmuyor. Bunu bir fırsata çevirmek isteyen Volvo aracın tasarımını spor otomobiller ile oldukça benzer hale getirerek, görenlerin dikkatini çekiyor.

Tesla Semi yollara çıktı!

Elon Musk’ın geçtiğimiz dönemlerde, görkemli bir lansman ile tanıttığı elektrikli tırı, Tesla Semi yollara çıktı!

Otonom kamyon Volvo Vera tasarımı ile hayrete düşürüyor!

DFDS isimli bir lojistik firması ile ortak bir çalışmaya imza atan Volvo, Vera’yı trafiğe çıkarmaya hazırlanıyor. Tamamen otonom yapıdaki bu kamyon, lojistik firmasından aldığı yükü, Gothenburg’da bulunan bir limana götürecek.

İlk etapta bu tür görevlerde kullanılacak olan Vera’nın maksimum hızı saatte 38 km olacak. Uzaktan izlenen bu kamyonun ilerleyen yıllarda bir yerden bir yere yük taşıyan tamamen otonom kamyonların temelini atacağı belirtiliyor. Volvo Vera’nın yeteneklerini görmek için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Kamyonlar birbirleriyle sürekli haberleşeceği ve yol boyunca veriler toplayacağı için ilerleyen dönemde trafiği ciddi şekilde rahatlatacakları düşünülüyor. Zira, yapay zeka sayesinde kamyonların çıkış yapması gereken saatlerden teslimatı en hızlı şekilde nasıl yapacağına dair tüm bilgiler hesaplanacak.

https://shiftdelete.net/volvo-vera-spor-otomobilden-farksiz-otonom-kamyon

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri