Volkswagen Türkiye fabrika kararını askıya aldı

  • 15 Ekim 2019
  • 72 kez görüntülendi.
Volkswagen Türkiye fabrika kararını askıya aldı

Kısa süre önce Manisa merkezli Volkswagen Turkey şirketini açan otomotiv devi, Türkiye’nin Manisa şehrinde yeni bir fabrika inşa etmek için kolları sıvamıştı. Ancak, geçen kısa sürenin ardından Volkswagen Türkiye fabrika kararı ile ilgili önemli bir adım atıldı.

Volkswagen Turkey kuruldu!

Volkswagen Türkiye fabrikası için Manisa ihtimali konuşulurken, resmi bir haber geldi. Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi A.Ş. isimli şirket kuruldu. Şirket neler yapacak?

Volkswagen Türkiye fabrika kararı ertelendi

15 Ekim günü Alman basınında dikkat çeken bir haber çıktı. Handelsblatt isimli gazeteye göre, VW bu fabrika kararını erteledi. Ülkemizin şu sıralar Suriye’de yürüttüğü operasyonların bu erteleme kararında etkili olduğu ve Volkswagen’in şirketin itibar kaybetmesinden çekindiği açıklandı.

Şirketin yönetim kurulunun ve teftiş kurulunun kaynak olarak gösterildiği gazetede, Türkiye seçeneğinin ilk aşamada daha düşük maliyet ve daha fazla ciro imkanı nedeniyle Türkiye’de fabrika kurmanın son derece önemli olduğu belirtildi. Ancak, son yaşanan gelişmelerin ardından iki kurul da Türkiye‘deki fabrika için oylama yapılamayacağı yönünde bir karar verdi.

Konuyla ilgili Volkswagen cephesinden yapılan açıklamada durumu endişeyle izledikleri belirtildi. Ancak, fabrikanın ertelenme kararına dair net bir bilgi verilmedi.

Öte yandan Volkswagen’in Passat ve Superb gibi D segmentinde modellerinin üretimi için Türkiye’yi seçtiği ve bu karardan caymak istemediği de söyleniyor. Bazı önemli kaynaklar da şimdilik fabrikanın yer değişimi ile ilgili bir karar beklemediklerini söyledi.

Kısa süre içinde Volkswagen’in konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

https://shiftdelete.net/volkswagen-turkiye-fabrika-karari-ertelendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri