Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Üç kameralı iPhone artırılmış gerçeklik odaklı olacak!

  • 07 Temmuz 2018
  • 98 kez görüntülendi.
Üç kameralı iPhone artırılmış gerçeklik odaklı olacak!

Tim Cook tarafından artırılmış gerçeklik konusuna büyük önem verildiği uzun zamandır biliniyor. Haliyle Apple, cihazlarının artırılmış gerçeklik yeteneklerini artırmak üzere çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Son iddialar ise üç kameralı iPhone artırılmış gerçeklik özelliklerine dikkat çekiyor.

Yeni iPhone fiyatları çok can yakacak!

Eylül ayında gerçekleştirilecek Apple etkinliği ile tanıtılması beklenilen yeni iPhone modellerinin özellikleri kadar fiyatları da merak ediliyor. Karşınızda 2018 iPhone fiyatları hakkında son iddialar.

Üç kameralı iPhone artırılmış gerçeklik atılımı gerçekleştirecek!

iOS 12 ile birlikte yerleşik kamera uygulamasının ölçü almak konusunda yetenekler sunacağı WWDC 2018 etkinliği ile gösterilmişti. Gelecek yıl ise şirketin bunun gibi detayları çok daha ileri taşıyacağı söyleniyor.

İddialara göre Apple, gelecekteki iPhone modellerinde kullanmak üzere JSCK adlı bir şirketi 3 boyutlu algılama özellikli arka kamera kitleri konusunda görevlendirmiş durumda. Yani 2019 iPhone akıllı telefon modellerinde, iPhone X TrueDepth Kamera benzeri bir sistem arka kamerada da yer alacak. TrueDepth Kamera sisteminin kızılötesi aydınlatma ile yüz haritası çıkarıp biyometrik güvenlik için kullandığını hatırlatalım. Ayrıca, Animoji setlerinde de bu 3 boyutlu algılama önemli bir görev üstleniyor.

JSCK tarafından geliştirilen modülde ise kızılötesi kullanılmadığı belirtiliyor. Bunun sebebi ise modülün daha geniş bir mesafe taramasına ihtiyaç duyması. Modülün uygulanabilirliğinin kanıtlanması durumunda Apple’ın gelecek nesil iPhone modellerinde artırılmış gerçeklik yeteneğinin çok daha güçlü uygulanabileceği üçlü kameralar sunabileceği ileri sürülüyor. Ek olarak JSCK, işi kapmak için LG Innotek kameralarla da rekabet etmek zorunda. 3 boyutlu algılama modüllerinin hazırlanması ile 2019 ikinci çeyrekte yeni iPhone’lar için seri üretime geçileceği de söylentilerden.

Yeni iPhone’lar rengarenk olacak!

Eylül ayında resmiyet kazanacak olan yeni iPhone modelleri alıştığımızdan çok daha farklı olacak. İddia edilenlere göre yeni iPhone’lar rengarenk olacak! İşte detaylar.

Bakalım, 3 boyutlu algılama özellikli arka kameralar ile yeni iPhone modelleri kullanıcılara neler sunmak niyetinde?

https://shiftdelete.net/uc-kamerali-iphone-artirilmis-gerceklik-odakli-olacak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri