Twitter beklenen yanıtlama özelliğine kavuşuyor

  • 03 Şubat 2020
  • 93 kez görüntülendi.
Twitter beklenen yanıtlama özelliğine kavuşuyor

Twitter olaylar hakkında kısa bilgilere sahip olmak istediğimizde gerçekten hayatı kurtarıcı bir uygulamaya dönüşüyor. Bunun farkında olan popüler platform, Twitter yanıtlama özelliği ile artık tweetlerin takibini daha kolay hale getiriyor.

Kağıt notların yerini alan Google Translate ve AirPods

TikTok birçok genci pençesine almış, en popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Yeni TikTok trendi ise birçok kişinin olumlu olumsuz eleştirisine maruz kaldı.

Twitter yanıtlama özelliği ile işler kolaylaşaxak

Twitter en radikal değişikliği 140 karakter olan tweet atma sınırını 280’e çıkartmasıyla yaşamıştı. Bu özelliğin üzerinden geçen iki yılın ardından platformun küçük düzenlemeler dışında, tasarımsal ve genel anlamda eklenen yeni özellikler bakımından büyük değişiklikler yaşadığını görmedik.

Ancak uzun bir süredir kullanıcı sayısının da artmasıyla, tweet yanıtlarını takip etmek oldukça zor bir hal almıştı. Özellikle yazılan bazı popüler tweetlerin altına gelen her yorumu okuyabilmek mümkün olmuyordu. Twitter söz konusu sorunu çözmek adına faydalı olan özelliğini iOS kullanıcıları için sunuyor.

We’ve given conversations a makeover on iOS. When people you follow are in a conversation, you’ll see their replies in a new way in your Home timeline.

This new layout makes it easier to see who’s replying to who so you can join in on relevant conversations. pic.twitter.com/xNmnAtQFeI

— Twitter Support (@TwitterSupport) January 31, 2020

Twitter Support hesabından paylaşılan yeni özelliğe göre artık atılan tweetlerin altındaki yorumlar girintili ve daha belirgin bir şekilde gözükebilecek. Bunu daha somut bir hale getirerek anlatacak olursak, örneğin bir tweet atıldı ve bu tweete yanıtlar geliyor. Yeni özellik ile birlikte eğer yanıt veren kişileri takip ediyorsanız, Twitter zaman çizelgesinde girintili ve daha belirgin bir şekilde bu yanıtları göreceksiniz. Böylelikle takip ettiğiniz insanların yanıtlarını da kaçırmamış olacaksınız. Kimin kime yanıt verdiğini göreceğiniz bu yeni düzenleme sayesinde, istediğiniz yanıta kolayca ulaşabileceksiniz.

Söz konusu düzenleme iOS için gelmiş olsa da yakın zaman içinde Android kullanıcıları için de kullanıma sunulması bekleniyor.

https://shiftdelete.net/twitter-beklenen-yanitlama-ozellige-kavusuyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri