Türkiye e-SIM ve 5G’ye ne zaman geçiyor?

  • 11 Şubat 2020
  • 15 kez görüntülendi.
Türkiye e-SIM ve 5G’ye ne zaman geçiyor?

Türkiye’nin siber güvenlik üssü, 10 Şubat günü açıldı. Biz de Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) açılışına katıldık ve Türkiye ile ilgili merak edilen soruların yanıtlarını yetkililere sorduk.

Bakan Ömer Fatih Sayan, e-SIM için müjdeyi verdi

Son olarak, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, düzenlenen Güvenli İnternet Günü etkinliğinde müjdeli haberi verdi. Türkiye e-SIM ile tanışıyor…

Türkiye e-SIM ve 5G ile tanışacak

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) açılışında hem 5G hem de e-SIM ile ilgili önemli bilgiler aldık. Türkiye e-SIM ve 5G teknolojileri ile tanışmaya hazırlanıyor. Çalışmalar sürüyor.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Türkiye’nin siber güvenlik üssü açıldı

Tamamen yerli imkanlar ve Türk mühendisleri tarafından geliştirilen AVCI, AZAD ve KASIRGA gibi siber güvenlik yazılımlarının kullanılacağı Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’nin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

Açılışta konuşan önemli isimler, Türkiye ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk yerli haberleşme uydumuz olacak Türksat 6A’nın mühendislik faaliyetlerinin sürdüğünü söyledi. Türksat 5A ise yıl sonunda fırlatılıyor. Erdoğan, ayrıca yerli 5G altyapısı ile ilgili de açıklama yaptı. Tüm firmaların bu altyapıyı oluşturmak için hızlı bir şekilde hareket etmeleri gerektiğini söyledi. Tüm mobil operatörleri ise yerli baz istasyonumuzu kullanmaya davet etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yaptığı konuşmasında e-SIM teknolojisinin ülkemizde kullanılmasının an meselesi olduğu söyledi. Gecikmesinin sebebi olarak; bu hizmeti yerli teknolojilerle gerçekleştirmek olduğu açıklandı. Bu teknolojiyi kendi imkanlarıyla hayata geçiren 4 ülkeden biri: Türkiye.

https://shiftdelete.net/turkiye-e-sim-ve-5g-ne-zaman-geciyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri