Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Turkcell, Taxi 7×24 ile bizlere neler sunacak?

  • 02 Haziran 2018
  • 49 kez görüntülendi.
Turkcell, Taxi 7×24 ile bizlere neler sunacak?

Turkcell, Tetaş Elektronik’in geliştirdiği Taxi 7×24 platformuyla iş birliği yaparak, yeni bir taksi platformunu tanıttı. Peki Turkcell, Taxi 7×24 ile bizlere ve taksilere neler vaat ediyor?

UBER ve sarı taksi geriliminden sonra, en son meclisten geçen UBER yasağı olarak da adlandırılan taşıma kanunundaki değişikliğin ardından, Turkcell’in Taxi 7×24 basın daveti bizi oldukça şaşırttı. Davette platformla ilgili pek bir detay olmayınca, “Acaba Turkcell’den UBER’e rakip mi geliyor?” sorusunu da içimizden geçirmedik değil.

UBER yasaklanıyor mu? Yönetmelik değişti!

Resmi Gazete’de yayınlanan ve yürürlüğe giren yeni uygulamaya göre, UBER ve benzeri internet üzerinden taşımacılık yapan uygulamalara yasak geldi.

Bu vLog’umuzda Turkcell’in düzenlediği basın davetinde tanıttığı, Tetaş Elektronik‘in geliştirdiği ve Turkcell’in de altyapı ve dijital uygulama desteği verdiği Taxi 7×24 servisinin bizlere sunduklarını sizlerle paylaşıyoruz. Turkcell’in verdiği altyapı desteği ve dijital uygulama hizmetlerini de Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan‘a sorduk. İyi seyirler…

Taxi 7×24 bizlere neler sunuyor?

Hayatın her alanında yaşanan dijitalleşme, Turkcell’in altyapısını ve dijital uygulamalarını kullanan Taxi 7×24 platformuyla taksilere de geliyor. TETAŞ Elektronik’in taksi platformu Taxi 7×24, mobil iletişim, içerik ve ödeme altyapısı için Turkcell ile işbirliğine giderek taksileri dijital hale getiriyor. Dijital taksi, Taxi 7×24 ile taksiciler ve müşteriler daha güvenli ve konforlu yolculuk yapabilecek.

Tek merkezden kontrol edilebilecek taksilerin, hangi dakika nerede oldukları görülebilirken, dijital hale gelen taksimetreler de yine aynı merkezden sıra beklemeden kolayca uzaktan güncellenebilecek.

Hem şöföre hem yolcuya tablet!

Sistem için her taksinin içine biri yolcu kullanımında olmak üzere iki adet tablet yerleştirilecek. Bu tabletler sayesinde şoförler, taksi çağrılarını kolayca alabilecek, gidecekleri yeri navigasyon üzerinden bulabilecek. Müşteriler ise tablet üzerinden internete girecek, kendilerine sunulan içeriklere göz atabilecekler.

Dizel geri mi dönüyor?

Yeni buluşlarla beraber, dizel motorların geri döndüğünü açıklandı. Yapılan iyileştirmelerle karbon salınımı, kilometrede 13 miligram’a kadar düşürüldü. Bu müthiş oran nasıl sağlandı?

Taxi 7×24, Turkcell servileri ile entegre olacak!

7×24 platformunda taksi çağırma ve ödeme sistemleri de yerli olacak. Sisteme entegre hale getirilen BiP uygulaması ile yolcular kendisine en yakın taksiyi tek dokunuşla çağırabilecekler. Yerli ödeme sistemi Paycell sayesinde de yolcular isterse taksi ücretini Turkcell hattı üzerinden ödeyebilecek ve bunu ay sonunda gelen faturasında görecek. Ayrıca kredi kartı üzerinden yapılacak ödemelerde de Paycell altyapısı kullanılacak.

Taksiciye ek kazanç sağlanacak

Uygulama ile taksicilere daha fazla para kazanmanın yolu da açılıyor. Tablet içinde yer alacak reklam uygulamaları yolcular tarafından izlendikçe taksici daha çok kazanacak. Taksiciler bu uygulama sayesinde, yakın bir zamanda Turkcell Akademi üzerinden gerekli tüm eğitimleri de alabilecek. Yabancı dil, ilk yardım, şehir bilgisi gibi konularda eğitim alacaklar.

Turkcell’den taksicilere özel tarife

Taxi 7×24’ün aynı zamanda sürücülere de özel tarife sunacak. 4 GB ve 6 GB iki paket olarak sunulan tarifede 1000 dakika ve 100 SMS’in yanı sıra BiP, fizy, TV+lifebox ve Dergilik dijital uygulamaları da yer alacak. Bu uygulamalar için de toplamda 16 GB’lık ek internet paketi tanımlanacak. Böylece ilk tarifeye seçenlerin paketlerinde toplam 20 GB internet yer alacak. İkinci tarifede ise bu rakam 22 GB’a çıkacak.

https://shiftdelete.net/turkcell-taxi-7×24-bizlere-neler-sunacak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik