Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Türkçe isimli elektrikli Porsche Taycan tanıtıldı!

  • 10 Haziran 2018
  • 127 kez görüntülendi.
Türkçe isimli elektrikli Porsche Taycan tanıtıldı!

Porsche 70. yıl kutlamaları sırasında Mission E concept olarak bildiğimiz yüzde yüz elektrikli otomobilinin seri üretim versiyonunu duyurdu. İşte Türkçe kökenli ismiyle Porsche Taycan!

500 beygir gücünde: Porsche 911 Speedster Concept!

Porsche spor otomobil üretmesinin 70. yıl dönümü şerefine Porsche 911 Speedster Concept modeli ile karşımıza çıkıyor. İşte, detaylarıyla dikkat çeken 911 Speedster Concept hakkında detaylar.

Porsche Taycan ne demek?

Şirketin 70. yıl kutlamaları sırasında Porsche Müzesi’nde karşımıza çıkan markanın ilk yüzde yüz elektrikli otomobili, Tesla’ya rakip olmaya hazırlanıyor.

Şirketin CEO’su tarafından açıklanan bilgiye göreyse modelin adı Taycan oldu. Türkçe kökenli bir isim olan Taycan için CEO, “Canlı, Genç At” vurgusunun yapılmak istendiğini belirtti. Böylece markanın logosundaki at figürüne atıfta bulunulduğu gibi, Porsche’nin ürün gamında yer alan Macan modeliyle bir kafiye tutturulmuş.

Peki Porsche Taycan neler sunuyor?

Oliver Blume tarafından açıklanan Taycan, önümüzdeki yıl itibariyle üretim bandına çıkacak. Toplamda 592 beygir güç üretebilen iki elektrikli motorun kullanıldığı modelde yaklaşık 500 km menzil sunulacak.

Sıfırdan yüze 3.5 saniyede çıkabilen otomobil, sıfırdan iki yüze ise 12 saniyede ulaşabiliyor. Bu verilere göreyse Tesla modelleri Porsche Taycan’ın tozunu yutacak gibi gözüküyor.

Modelin iddialı olduğu yanlardan birisi ise şarj tarafında karşımıza çıktı. Açıklananlara göre Porsche Taycan ile 4 dakikalık bir şarj sonrasında 100 km yol gidilebilecek. 15 dakikalık hızlı şarj sonrasında ise 380 km menzile ulaşmış olacak.

Bu doğrultuda hızlı şarj istasyonuna yönelik yatırımlarını genişleten Volkswagen grubu, ABD ve Avrupa’da 500 DC hızlı şarj istasyonu kurulumu için düğmeye bastı.

Markanın ilk tam elektrikli modeli olan Taycan 2019 sonunda asfalta çıkmış olacak.

https://shiftdelete.net/turkce-isimli-elektrikli-porsche-taycan-tanitildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri