Toyota güneş paneli ile donattığı otomobili test ediyor!

  • 11 Temmuz 2019
  • 38 kez görüntülendi.
Toyota güneş paneli ile donattığı otomobili test ediyor!

Toyota’da diğer üreticiler ile benzer şekilde elektrikli otomobil çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken, bu geçiş sürecinde hibrit otomobillere daha fazla odaklanıyor. Bu kapsamda Toyota Prius için ilginç bir çalışmaya imza atıldı.

Prius’un tavanını özel olarak hazırlanan güneş panelleri ile donatan Toyota bu sayede aracın ek olarak 44,5 km’ye kadar yol kat edebildiğini belirtiyor. Sharp tarafından üretilen bu güneş panelleri sadece 0.03 mm kalınlığında.

Yeni teknolojileriyle Toyota Corolla Hybrid (Video)

Teknolojik özellikleriyle dikkat çeken Toyota Corolla Hybrid deneyim videomuzla karşınızdayız. Bakalım yeni Toyota Corolla Hybrid’in hangi teknolojileri dikkatimizi çekti?

Toyota güneş paneli ile donattığı otomobili test ediyor!

Bu ince yapısına rağmen yaklaşık 860 watt güç sağlıyor. Hatta sürüş halinde bile bataryanın şarj edilebilmesini sağlıyor. Hali hazırda yollarda test edilen bu güneş panellerinin ne zaman opsiyon haline geleceği henüz bilinmiyor.

Toyota’nın otomobillerinde ilk defa güneş paneli kullanmadığını belirtmek isteriz. 2010 yılında araçlar için güneş panellerini bazı bölgelerde satışa sunan Toyota bu sayede araçların yardımcı aküsünün şarj olmasını sağlıyordu.

Tabi, bu yeni güneş panelleri 2010 yılında satışa sunulanlara kıyasla beş kat daha fazla güç üretiyor. Bu sayede verimlilik çok daha üst noktaya taşınmış durumda. Toyota henüz tamamen elektrikle çalışan bir otomobili satışa sunmadı.

Daha önce belirttiğimiz gibi hibrit araçlara odaklanan otomobil üreticisinin tamamen elektrikli araçlara geçiş yapması epey zaman alacak.

https://shiftdelete.net/toyota-gunes-paneli-ile-donattigi-otomobili-test-ediyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri