TOGG CEO’sundan yerli otomobil için tarih geldi

  • 01 Aralık 2019
  • 64 kez görüntülendi.
TOGG CEO’sundan yerli otomobil için tarih geldi

Yerli otomobil için çalışmalarını sürdüren  Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu‘ndan (TOGG) sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Otomobil konusunda oldukça deneyimli bir isim olan Sergio Rocha’nın, TOGG bünyesine dahil edildiğini ve birçok bölüme liderlik edeceğini geçen hafta duyurmuştuk.

Bu kez TOGG CEO’su Gürcan Karakaş‘tan yerli otomobil için tarih geldi. Milli Teknoloji Hamlesi ve Dijital Türkiye başlıklı panelde konuşan CEO’ya yerli otomobil için 2022 hedefinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği soruldu.

Yerli otomobil için direksiyona bir isim daha geçti

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) sevindirici bir haber ile karşımıza çıktı. Amerika, Avrupa ve Asya kıtasında birçok projenin yöneticiliğini yapan Sergio Rocha, yerli otomobil projesine dahil oldu.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş yerli otomobil için tarih verdi

Bu soru üzerine “Bu soruyu biz de kendimize sorduk. Dünyadaki kıyaslamalara baktığınızda bu süre zarfında bunu yapmak mümkün. Başkaları yapabiliyorsa biz de yapabiliriz.” ifadelerini kullanan Karakaş böylece 2022 yılında yerli otomobilin üretim bandından inmesinin planlandığını doğrulamış oldu.

Otomobillerin sürücüsüz hale geleceğini ve bazı tezlere göre otomobil sahiplik oranlarının azalacağını belirten Karakaş, değişim sürecinin 2035 gibi etkisini göstereceğini belirtiyor. Karakaş‘a göre 2035 yılına geldiğimize klasik tarzda üretilen arabaların pazar payı yüzde 60’lara kadar düşecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı‘nın yerli otomobile çok ciddi destek verdiğini belirten Karakaş savunma sanayisini örnek gösterdi. Savunma sanayisindeki ürünleri geliştirenleri, otomobil de üretebileceğini vurguladı.

https://shiftdelete.net/yerli-otomobil-icin-tarih-geldi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri