Tesla Model Y rakibi Fisker Ocean tanıtıldı

  • 12 Ocak 2020
  • 27 kez görüntülendi.
Tesla Model Y rakibi Fisker Ocean tanıtıldı

CES 2020 etkinliğinde en çok ilgi çeken konulardan biri şüphesiz elektrikli araçlar. Lüks elektrikli SUV segmentinde Tesla Model Y’nin rakibi olacak olan Fisker Ocean tanıtıldı.

CES 2020 etkinliğiyle ilgili daha çok habere buradan ulaşabilirsiniz.

BMW i3 Urban Suite ile otonom sürüş yaptık!

BMW CES 2020 etkinliğinde şov yaptı.Biz de düzenlenen toplantıya katıldık ve BMW i3 ile otonom sürüş deneyimi gerçekleştirdik. BMW i3 Urban Suite ev konforunda bir sürüş vaat ediyor…

Lüks elektrikli SUV Fisker Ocean tanıtıldı

2019 yılında otomobil fuarlarında birçok elektrikli araç modeli tanıtıldı. CES 2020 etkinliğinden anlayacağımız üzere bu yıl da benzer şekilde elektrikli araç piyasasında ciddi artış yaşanacak.

BMW Z8 ve Aston Martin DB9 modellerinin tasarımcısı olan Henrik Fisker tarafından tasarlanan model ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başardı. Uzaktan bakıldığında Honda CRV modelini andıran Ocean, yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor.

Orta konsolda sunroof, otonom sürüş gibi araç ile ilgili tüm işlemlerin yapılabildiği bir ekran mevcut. Orta konsolda sadece 5 adet fiziksel tuş bulunuyor. Fisker Ocean, 80KWh batarya ile yaklaşık 485km menzile sahip olacak.

Tesla tüm geliştirmeleri kendi yaparken Fisker teknolojilerin tamamını başka firmalardan tedarik ederek araçlarını oluşturmayı hedefliyor. Bu da geçmişte bazı sorunların oluşmasına neden olmuştu. Ocean modeli 2012 yılındaki Fisker Karma başarısızlığından sonraki ilk deneme olarak tarihe geçti.

Aracın Amerika fiyatının 30.000 dolar olacağı açıklandı. Ön siparişlerin alınmaya başladığını duyuran şirket, teslimatların 2022 yılında başlayacağını belirtti. Ön sipariş vermek için Fisker uygulaması üzerinden 250 dolar ödeme yapmak gerekiyor.

https://shiftdelete.net/tesla-model-y-rakibi-fisker-ocean-tanitildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri