Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Telefonda Windows 10 ARM çalıştırdılar!

  • 23 Ocak 2019
  • 110 kez görüntülendi.
Telefonda Windows 10 ARM çalıştırdılar!

Microsoft’un, Windows 10 Mobile desteği bu sene içerisinde bitecek. Bu birçok tehlikeyi barındıran güvenlik açıklarının oluşacağı anlamına geliyor. Ancak bu durumda, telefonlarda Windows 10 Mobil’in yerini Windows 10 ARM alabilir. Hatta bunun denemesi Lumia 950 XL’da yapıldı.

Microsoft’tan şaşırtıcı öneri: Windows Phone’u bırakın!

Microsoft yıl sonunda destek vermeyi keseceği Windows Phone işletim sistemi için kullanıcılara iOS veya Android cihazları önerdi.

Windows 10 Mobile yerine Windows 10 ARM!

Videoda neredeyse 4 senelik olan, içerisinde 3 GB RAM ve Snapdragon 810 işlemciyi barındıran Lumia 950 XL’ı görüyoruz. Aradaki fark ise, normalde Lumia içerisinde bulunan Windows 10 Mobile yerine ARM işletim sistemini barındırıyor.

Microsoft, Windows’u bazı dizüstü bilgisayarlarda ve telefon benzeri donanımlarda çalıştırabilmek için ARM sürümünü geliştirdi. Lumia 950 XL’ın bileşenleri güncelliğini yitirmiş olsa bile, Windows 10’un ARM sürümünü stabil bir şekilde çalıştırabilmek için yeterli olduğunu görüyoruz.

Üzerine bir de Fallout oynadılar!

İşletim sistemini akıcı bir şekilde çalıştırabilen cihaz üzerinde, yetmezmiş gibi bir de Fallout oyunu oynandı! Ayrıca ARM sürümünün birçok geliştirici tarafından destekleneceğini belirttiler. Sadece Lumia serisi cihazlar için değil, bir çok mobil işlemci barındıran veya normal Windows’u desteklemeyen cihazlar ile uyumluluğu, ileride bu sürümün çok tercih edilmesine neden olacak gibi duruyor.

https://shiftdelete.net/telefonda-windows-10-arm-calistirdilar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri