Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sürücüsüz otomobil için büyük işbirliği!

  • 28 Ocak 2019
  • 85 kez görüntülendi.
Sürücüsüz otomobil için büyük işbirliği!

Otomotiv sektörünün en önemli inovasyon hamlelerinden birisi de sürücüsüz otomobil teknolojisi. Her ne kadar heyecan verici bir teknoloji de olsa, sürücüsüz otomobillerin henüz alacağı çok yol var.

Microsoft ve MIT ise bu yolu biraz daha kısaltmak için işbirliği yapmaya karar verdi. Peki, bu işbirliği tam olarak neyi kapsayacak ve nasıl iyileştirmeler yapılacak?

Microsoft ve MIT işbirliği sürücüsüz otomobil teknolojisine neler katacak?

Sürücüsüz otomobiller son yıllarda yaptıkları kazalarla gündeme gelmişti. Özellikle Google‘ın bu anlamda yaptığı testler, teknolojinin bugünlere gelmesinde büyük rol oynadı.

Yapay zeka, kurallara uygun hareket etse de insan davranışlarını her zaman hesaplayamadığı için kazalar da kaçınılmaz hale geliyor.

Geleceğin otomobil teknolojisi ile tanışın! (VİDEO)

CES 2019 bünyesinde yepyeni videolarımızla sizlerle buluşmaya devam ediyoruz. Qualcomm akıllı kokpit alanındaki yeni prototipiyle görenleri hayrete düşürmeyi başardı!

Microsoft ve MIT ise bir araya gelerek yaptıkları çalışmada insan davranışlarını taklit eden ve öğrenerek trafikte nasıl hareket edilmesi gerektiğini çözümleyebilen bir yapay zeka geliştirdi.

Yapay zeka, ilk başlarda bir sürücüyle birlikte yola çıkacak. Yapay zekanın hata yaptığı yerlerde sürücü müdahale edecek ve geliştirilen bu sanal sürücü  bu müdahaleler ile sürüşünü geliştirebilecek.

Bu program henüz canlı trafikte denenmiş değil. Şu ana kadar yapılan bütün testler simülasyonlar aracılığıyla gerçekleştirildi. İlk yapılan denemelerde yapay zekanın çok başarılı olduğu ve sürüşünü geliştirdiği paylaşılan bilgiler arasında.

Ancak bu yeni yapay zeka sürüş programının ne zaman trafiğe hazır olacağı belli değil. Tahminler 2020 yılında ilk gerçek anlamda sürücüsüz otomobillerin yollara çıkabileceği yönünde.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Microsoft ve MIT tarafından yapılan bu işbirliği sürücüsüz otomobil teknolojisine olumlu bir katkıda bulunabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

https://shiftdelete.net/surucusuz-otomobil-icin-isbirligi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri