Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Süper kahramana dönüştüren biyonik teknolojiler!

  • 27 Mart 2019
  • 75 kez görüntülendi.
Süper kahramana dönüştüren biyonik teknolojiler!

Her ne kadar son kullanıcıya yansımasa da biyonik teknolojiler, her geçen gün gelişmektedir. Protez kollar ve protez bacaklar gibi biyonik cihazlar, fiziksel engelli kişilerin normal bir yaşam sürmesine katkıda bulunurken bazı biyonik cihazlar ise insanları adeta bir süper kahramana dönüştürüyor.

Biyonik kablosuz su altı robotu geliştirildi!

Pekin Üniversitesi’nden araştırmacılar, Antarktika’da çekim yapabilmek için bir su altı robotu geliştirdi.

Biyonik teknolojiler geleceği gösteriyor

Genel olarak biyonik teknolojilere bakıldığında geleceği görebiliyoruz. Ölümsüzlük gibi uç hayallerin yanı sıra, gelecekte insanların süper güçlere sahip olacağı görülüyor. İşte gelecekte insanlığa süper güç verecek biyonik teknolojiler listesi!

HULC Dış İskeleti

Titanyum bir gövdeye sahip olan HULC dış iskeleti, genelde askeriyeye yönelik çalışan Berkley Bionics ve Lockheed Martin tarafından geliştirilmiştir. Cihaz, kullanıcısının 200 kg’ye kadar ağırlık kaldırmasına olanak sunuyor.

Güç vermesinin yanı sıra metabolik enerji miktarını aza indirgeyen dış iskelet, düşük oksijen tüketimi ve kalp atış hızını dengeleyerek uzun mesafe yürümelerine ve koşmalarına da yardımcı oluyor.

1 2 3 4 5 6

https://shiftdelete.net/super-kahramana-donusturen-biyonik-teknolojiler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri