Spotify’da istemediğiniz sanatçıları sessize alın

  • 23 Şubat 2020
  • 10 kez görüntülendi.
Spotify’da istemediğiniz sanatçıları sessize alın

Popüler müzik dinleme platformu olan Spotify, yerleşik olarak birçok güzel özellik sunuyor. Instagram’a dinlediğiniz şarkıyı albüm kapağı ile koyabilirken, isterseniz Spotify’ı uyku modu zamanlaması ile kendi uyku düzeninize uydurabilirsiniz. Bunun yanında faydalı bir özelliği daha var ki özellikle karışık listeler dinleyen kişilerin oldukça işine yarayacak bir özellik. Spotify bunu çalma özelliği pek bilinmiyor ancak oldukça faydalı. Peki, Spotify bunu çalma özelliği nasıl yapılır?

Spotify Uyku Modu zamanlaması nasıl yapılır?

Şarkısız uyuyamayanlar için kurtarıcı olan Spotify, siz uyurken bütün gece açık kalarak şarjınızın bitmesine neden olabilir. Ancak Spotify Uyku Modu zamanlaması sizi bu dertten kurtarıyor.

Spotify bunu çalma özelliği nasıl yapılır?

Spotify da özellikle başka kullanıcıların da hazırladığı listeleri dinliyorsanız, istemediğiniz ya da sevmediğiniz sanatçılar ile karşılaşabilirsiniz. İstemediğiniz sanatçıların şarkılarını duymak ve onları tek tek geldikçe geçmek oldukça sıkıcı bir hal alabiliyor. Spotify bu durumlarla karşılaşılmaması için kullanıcılarına duymak istemediği sanatçıları sessize almayı sağlayan bir özellik sunuyor.

Spotify sanatçıyı sessize alma gibi de adlandırılabilecek bu özelliği kullanmak da oldukça basit. Kullanmak için öncelikle dinlemek  istemediğiniz sanatçının Spotify profiline girmeniz gerekiyor. Arama çubuğuna yazdığınız sanatçının profili açıldığında sağ üstte yer alan üç noktaya tıklamak önünüze bir liste çıkmasını sağlayacak. Bu listede yer alan ”bunu çalma”ya tıklayarak artık o sanatçının parçalarını dinlemek zorunda değilsiniz.

Müzik dinleme deneyimini geliştiren önemli bir özellik olan sessize alma hem oldukça basit hem de uygulamayı ücretli  ya da ücretsiz kullanmak bir kıstas değil. Yani bütün kullanıcılar bu özelliği rahatlıkla kullanabiliyor. Bu yazımızda Spotify bunu çalma özelliği nasıl yapılır? Sorusunun cevabını vermiş olduk. 

https://shiftdelete.net/spotify-bunu-calma-ozelligi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri