SpaceX Starlink yüksek hızlı internet için şaşırtıcı talep!

  • 20 Ekim 2019
  • 83 kez görüntülendi.
SpaceX Starlink yüksek hızlı internet için şaşırtıcı talep!

Tesla CEO’su Elon Musk’ın tüm dünya genelinde yüksek hızlı internet bağlantısı sunmayı hedeflediği SpaceX Starlink projesi için sevindirici haber geldi. Starlink şirketin başlangıçta planladığından neredeyse dört kat daha büyük olabilir.

SpaceNews’e göre, şirket Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nden 30.000 daha fazla Starlink uydusu için izin istedi. SpaceX projesi ilk tanıtıldığında Starlink’i 12 bin uydudan oluşan uzay tabanlı bir internet ağı olarak tanıtmıştı.

Fırlatılan Starlink uydularından ilk kötü haber geldi!

Tüm dünyaya yüksek hızlı internet sağlayacak SpaceX Starlink projesinin testleri için 60 adet uydu Mayıs ayında yörüngeye fırlatılmıştı. Fırlatılan Starlink uydularından ilk kötü haber geldi

SpaceX Starlink için 30 bin uydu izni daha isteniyor

ITU ve ABD Federal İletişim Komisyonu, şirketin bu 12 bin uydu için talebini zaten onayladı. Ek olarak 30 bin uydu için izin istemek Starlink projesinin gerçekten 42 bin uydudan oluşacağı anlamına gelmiyor.

Federal İletişim Kurulu’nun ITU’ya gönderdiği 20 dosya düşük yörüngelerde 1500 uydu için izin talebini kapsıyor. SpaceX’ın bu uyduları yerleştireceği yükseklikler için yayınlanan rapor endişelerin olduğunu belirtiyor.

Başta uzay turizmi hayalinin gerçekleşmesi olmak üzere uçuşlar arttığında o yüksekliği on binlerce uydu ile doldurmanın olumsuz etkisin olacağı belirtiliyor. Bunlara ek olarak hali hazırda 60 uydunun uzayda olduğunu belirtmeliyiz.

Mayıs ayında fırlatılan ilk 60 uydudan 57 tanesi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Diğer 3 uydu ile bağlantı kurulamıyor. Bu uydulara ne olduğu bilinmezken, bir süre sonra dünyaya düşmeleri bekleniyor.

https://shiftdelete.net/spacex-starlink-projesi-icin-sasirtici-talep

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri