Sony, PS5 ısınma sorunu için gözünü kararttı

  • 16 Şubat 2020
  • 176 kez görüntülendi.
Sony, PS5 ısınma sorunu için gözünü kararttı

Şüphesiz ki PS4 modeli bu zamana kadar piyasaya sürülen en başarılı oyun konsollarından birisi. Oyun deneyimi ve kalite konusunda birçok kullanıcı tarafından beğenilen cihaz zaman zaman ısınma ve toz birikme sorunları ile de gündeme geliyor. Bunun yeni konsolda ortadan kaldırmak isteyen Sony de uzun mesailer harcıyor. PS5 ısınma sorunu ile ilgili yeni iddia ortaya atıldı.

PS5 için resmi başvuru yapıldı! Tanıtımın ayak sesleri

PlayStation 5 logosu tanıtılmıştı. Şimdi ise Avrupa’ya PS5 için resmi başvuru yapıldı. Bu başvuru, konsolun yakında piyasaya çıkacağına işaret ediyor olabilir. İşte detaylar…

Sony PS5 ısınma sorunu için çözüm buldu mu?

Geçmişte oyun konsollarının ısınma problemi yüzünden bazı sıkıntılar ortaya çıkmıştı. Her ne kadar PS5 modeliyle ilgili detaylı bilgi yer almasa da şirketin bazı konularda yeniliğe gitmesi bekleniyor. PS4 modelinin ısınma ve toz birikme probleminden ders aldığı düşünülen şirketin yeni model için farklı çözümler üreteceği tahmin ediliyor.

Edinilen bilgiye göre. Sony PS5 modelini pahalı soğutma sistemiyle satışa sunacak. Konsol üreticilerinin soğutma sistemi için ayırdığı bütçe genellikle 1 dolardan daha az oluyor. Bloomberg’deki iddialar Sony’nin yeni konsolunda bu fiyatın üzerine çıkacağını söylüyor. Birim başına ‘birkaç dolar’ vermeyi göze alan şirket, çiplerden gelen ısının sorun yaratmasını engelleyecek. Böylece ısınma sorununun üstesinden gelinecek.

Fotoğrafları yayınlanan PS5 test cihazları birçok kullanıcıyı ısınma sorunu konusunda endişelendirmişti.

Yayınlanan bir raporda PS5 modelinin 450 dolar maliyet ile üretileceği tahmin ediliyor. Soğutma sisteminin pahalı olması durumunda maliyetin daha da artacağı aşikar. Bu sebepten dolayı bazı kullanıcılar yeni cihazın pahalı olacağından endişe duyuyor. Ancak buna karşılık PS5 ısınma sorunu ile gündeme gelen bir konsol olmayacak.

https://shiftdelete.net/ps5-isinma-sorunu-ile-ilgili-yeni-iddia

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri