Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sony, PS Vita desteğini tamamen sonlandırdı

  • 03 Mart 2019
  • 66 kez görüntülendi.
Sony, PS Vita desteğini tamamen sonlandırdı

Sony, bir türlü istenilen başarıya ulaşamamış olan el konsolu PS Vita için, bugün itibari ile desteği tamamen sonlandırdı.

PS Vita desteği sonlandırıldı

2011 yılında Sony tarafından tanıtılan ve satışa sunulan PS Vita, bir türlü istenilen başarıya ulaşamadı. 2015 yılında kutulu oyun satışını sonlandıran Sony, bugün itibari ile PS Vita desteğini tamamen sonlandırmış bulunmakta.

İki farklı versiyonunu piyasaya sunmuş olan Sony, PSP’de yakalamış olduğu başarıyı, Vita ile sağlayamadı. Özellikle tablet ve akıllı telefonların hızla yaygınlaşması ve bu cihazların, Vita’dan donanımsal olarak dahi güçlü olması, Vita için büyük bir sorun oluşturuyordu.

Akıllı telefonların hem gündelik cihaz olarak kullanılabilmesi, hem de istendiğinde kolayca oyun oynanabilmesi, Vita’nın tüm cazibesini ortadan kaldırıyordu diyebiliriz.

Call of Duty Modern Warfare 2 Remastered doğrulandı!

Bir süredir gündemde olan Call of Duty Modern Warfare 2 Remastered, ünlü sınıflandırılma kurulumu PEGI tarafından listelendi. Sıkı durun, CoD MW2 macerası yeniden geliyor!

Vita için bazı önemli oyunlar hazırlanılıp satışa sunulmuş olsa da, bu oyunlar insanların Vita’ya yönelmesini sağlayamadı.

Kimi kullanıcıya göre oyunların, donanımsal kısıtlama yüzünden yetersizliği, kimi kullanıcıya göre ise konsolun sahip olduğu ilginç ve önemli oyun sayısının oldukça az olması, Vita için başarısızlık sebebi. Bugün itibari ile ise Sony, Vita için tüm desteğini kesmiş bulunuyor.

https://shiftdelete.net/sony-ps-vita-destegi-sonlandirildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri