Siri’nin ses seviyesi nasıl değiştirilir?

 • 11 Ağustos 2019
 • 34 kez görüntülendi.
Siri’nin ses seviyesi nasıl değiştirilir?

Apple’ın kişisel asistanı Siri, Apple cihazlarda hayatımıza birçok kolaylık katıyor. Yeni gelen güncellemeler ile beraber neredeyse tüm işlemlerimizi yapabildiğimiz Siri, sesli olarak bizlere geri bildirim sağlayabiliyor ve cevaplarımıza göre işlemlerine devam edebiliyor.

Siri’nin yeteneklerimden olan ve çoğu kullanıcının telefonunda veya farklı cihazlarında ekrana bakmadan işlemlerini yapabildiği sesli geri bildirim özelliğiyse bazı durumlarda can sıkabiliyor. Cihazlarınızın ses ayarından farklı bir ses seviyesinde ayarlanması gereken Siri’nin sesli bildirim özelliği hakkında birçok soru var. Siri ses yükseltme ve Siri ses ayarları nasıl yapılır bu yazımızda cevaplıyoruz.

Siri ses yükseltme

Siri’nin ses ayarları için farklı bir ses ayarı menüsüne gitmenize gerek yok. Siri ses ayarları için tek yapmanız gereken Siri’yi kullanırken ses tuşlarına basarak istediğiniz ses seviyesine getirmek.

Ses ayarlama işlemini yaparken iPhone’ununuza kulaklık takılıysa, ses yüksekliğini iPhone üzerinden ayarlamanız gerekiyor.

Apple Watch’unuzda Siri’nin ses yüksekliğini değiştirme

iPhone haricinde Apple Watch’larda da kullanabildiğimiz sesli geri bildirim özelliğini Apple Watch üzerinden de değiştirebilirsiniz. Bunun için;

 • Apple Watch’unuzda Ayarlar uygulamasını açın.
 •  Ayarlar kısmından Genel’e gelin ve Siri’ye dokunun.
 • Ekranı aşağı kaydırarak Ses Yüksekliği — Hoparlör kısmına gidin.
 • Ses denetimlerine dokunun. Alternatif olarak, sürgüye dokunun ve Digital Crown’u döndürün
 • Mac bilgisayarlarınızda Siri’nin ses yüksekliğini değiştirme

  Siri konuşurken menü çubuğundaki Ses Yüksekliği’ne basın ve ardından ses yüksekliğini ayarlamak için sürgüyü sürükleyin.

  Mac bilgisayarlarınızda bu ayarları gerçekleştirirken bilgisayarınızda kulaklık kullanıyorsanız ses yüksekliğini Mac’inizden ayarlamayı unutmayın.

  https://shiftdelete.net/sirinin-ses-seviyesi-nasil-degistirilir

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri