Samsung satışları, Huawei’den etkilenecek mi?

  • 08 Ekim 2019
  • 27 kez görüntülendi.
Samsung satışları, Huawei’den etkilenecek mi?

Huawei’nin küresel pazardaki satışlarının, Amerika Birleşik Devletleri‘nin Çinli üreticiye çıkardığı zorluklar nedeniyle olumsuz etkilendiği tahmin ediliyordu. Yılın üçüncü çeyrek sonuçları ile bu tahminlerin doğru çıkıp çıkmayacağı netlik kazanacak. Yakın zamanda açıklanan Samsung satışları ile birlikte Huawei satışları da merak konusu haline geldi. İkilinin rekabeti nasıl sonuçlanacak?

Huawei, Samsung ve Apple satışları ilk çeyrek karnesi

Huawei satışları ile ilk çeyreğin en dikkat çeken markası oldu. Apple satışları ve Samsung satışları ise geriledi. İşte akıllı telefon üreticilerinin ilk çeyrek karnesi…

Samsung satışları ne durumda?

Mali yılın üçüncü çeyreğine ait satış verileri kısa süre içinde belli olacak. Bundan önce tahminler de ortaya çıktı. Huawei satışları ABD’nin yaptırımlarından nasıl etkilenecek? Samsung satışları bu yaptırımlardan nasıl bir pay alacak?

Analistlere göre, Huawei için uygulanan yaptırımlar Samsung cephesinde yüzleri güldürecek. Güney Koreli teknoloji devi, bu yaptırımlardan faydalanarak satışlarını artırmış olabilir.

Samsung yaptığı açıklamayla yılın üçüncü çeyreğine dair verilerini açıkladı. Şirket, faaliyet kârının bir yıl öncesine göre yarı yarıya gerilediğini açıkladı. Bu yılın üçüncü çeyreğinde 6,43 milyar dolarlık işletme kârına imza atan şirketin yüzde 56,17’lik bir gerileme yaşadığı tahmin ediliyor.

Samsung’un bu açıklamalarından sonra gözler Huawei’ye çevrildi. Huawei’nin de yapacağı açıklamanın ardından ikili arasındaki rekabette kimin, nasıl öne geçtiği belli olacak.

Huawei satışları için beklentiler

Huawei’nin en yeni amiral gemisi ailesi kısa süre önce satışa çıktı. Mate 30 ve Mate 30 Pro yavaş yavaş Çin dışındaki pazarlara da gönderilmeye başlandı. Ancak, ABD tarafından getirilen ticaret yasağı nedeniyle Google servislerinin bulunmadığı telefonda ne yazıkki hemen hemen her gün kullanmaya alıştığımız Gmail, YouTube ve Google Haritalar gibi Google uygulamaları bulunmuyor.

Google mobil servislerini kullanmayan Huawei, kendi mobil servislerini kullanmaya karar verdi.

Cape Investment & Securities analisti Park Sung-soon, “Huawei yasağının devam ettiği sürece Huawei kullanan Avrupalı tüketicilerin markadan uzaklaşacak. bu da Samsung’un akıllı telefon pazarında yüzünün gülmesine yardımcı olacak” dedi.

Diğer taraftan baktığımızda ise Huawei, Samsung’un en büyük bellek çipi müşterilerinden biri. Bu nedenle Huawei cephesinde satışların düşmesi Samsung’dan yapılan alımları da azaltabilir.

Küresel pazarda işlerin pek yolunda gitmediği Huawei, anavatanı Çin’de ise bu açığı kapatabilecek kadar yüksek seviyede satışlara imza atıyor.

https://shiftdelete.net/samsung-satislari-huawei-etkilenecek-mi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri