Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Samsung 5G telefonlar için müjdeli haberi verdi!

  • 04 Nisan 2019
  • 65 kez görüntülendi.
Samsung 5G telefonlar için müjdeli haberi verdi!

Samsung 5G yonga setlerinin seri üretimine başladığını duyurdu. Bu, 5G’nin yakın zamanda yaygınlaşacağı anlamına gelebilir! Detaylara gelin birlikte göz atalım.

Avrupa Birliği 5G konusunda endişeli!

Avrupa Birliği 5G konusunda endişe yaşıyor. Son yapılan toplantıda bu konu masaya yatırıldı. Avrupa Komisyonu toplantısında neler konuşuldu? AB neden tedirgin? Huawei konusunda ne yapacak?

Samsung 5G yonga seti ile güç tasarrufu yapacak!

Samsung, yeni nesil 5G akıllı telefonlar için 5G yonga setlerinin seri üretimine başladı. Şirketin en yeni 5G iletişim çözümleri arasında 5G modem, tek yongalı bir RF alıcı-verici ve tedarik modülasyon sistemleri var. RF alıcı-vericileri akıllı telefonların hücresel ağ üzerinden veri iletmesine ve almasına izin veren bileşenlerdir. Samsung bu çözümleri Galaxy S10 5G cihazında da kullanacak.

Samsung 5G ilk telefonu S10’u satışa sunuyor.

Samsung Exynos Modem 5100, şirketin ilk 5G modem çözümü. Modem, 5G’nin 6GHz ve mmWave spektrumlarından 2G GSM/CDMA ağlarına kadar tek bir çipte tüm ağları desteklemekte. Ayrıca 5G’nin gelmesiyle başlayan daha yüksek veri hızlarına sahip zengin içerik olanakları da sunan Samsung, modemi; RF (Exynos RF 5500) ve güç verimliliği sağlayan modülasyon sistemi ile birleştirdi.

Exynos RF 5500, veri aktarım hızını en üst düzeylerde kullanabilmek için 14 adet alıcı yoluna sahip. Bu arada Exynos SM 5800, telefonun internet kaynaklı güç tüketimini %30 azaltacağı iddiasında.

Söz konusu teknolojilere sahip Samsung Galaxy S10 5G Güney Kore‘de yarın satışa sunulacak. Cihaz, 16 Mayıs’ta Amerika Birleşik devletlerinde de satış çıkacak. Ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.

https://shiftdelete.net/samsung-5g-seri-uretimine-basladi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri