Rusya istedi, Apple haritası değişti

  • 01 Aralık 2019
  • 85 kez görüntülendi.
Rusya istedi, Apple haritası değişti

Rusya, Apple haritası konusunda bir talepte bulundu. Sonrasında Rus parlementosunun alt kanadı Duma’da Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele Komitesi Başkanı görevini yürüten Vasiliy Piskarev konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Yeni iPhone’ların ekran teknolojisi değişiyor

Apple’ın yeni iPhone modellerinde Samsung’un geliştirmiş olduğu Y-OCTA ekran teknolojisini kullanacağı bir yıldır konuşuluyor. iPhone 12 Pro Y-OCTA ekran teknolojisi ile gelebilir.

Apple haritası içinde Kırım Rusya’da

Vasiliy Piskarev yaptığı açıklamada, Apple’ın Kırım’ı Rusya’nın toprağı olarak göstermeye başladığını belirtti. Piskarev’e göre, Apple haritası böylece Rus yasalarıyla uyumlu hale geldi. Kırım, hava durumu ve harita uygulamasında artık Ukrayna’nın bir parçası gibi görünmüyor. Tabii bu sadece Rusya toprakları içindeyken geçerli bir durum. Rusya dışındaki ülkelerden harita uygulamasına girildiğinde Kırım hiçbir ülkenin parçası olarak görünmüyor.

Konuyla ilgili Duma’nın Bilgi Politikaları, Teknolojileri ve İletişim Komitesi Başkanı Leonid Levin‘den de bir açıklama geldi. Levin, Apple’ın bu kararı ile Rus pazarındaki konumunu korumak ve geliştirmek için istekli olduğunu belirtti.

Duma daha önce Rus yazılımı bulunmayan akıllı telefon ve bilgisayarların satışının yasaklanması ile ilgili bir yasa tasarısını kabul etmişti. Bu tasarının kabul edilmesi Apple’ın Rusya’dan çekilebilme ihtimaline işaret etmişti.

Bu arada Kırım’daki nüfusun büyük çoğunluğunun Rusça konuştuğunu belirtelim. Ancak, Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere uluslararası arenada Kırım’ın Rusya’ya dahil edildiğinin kabul edilmediğinin de altını çizelim.

https://shiftdelete.net/rusya-istedi-apple-haritasi-degisti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri